Den před odjezdem

02.05.2014

Zítra touhle dobou se kluci budou prohánět na cestě kolem světa. Den před odjezdem jsme se ještě setkali s Honzou, abychom doladili nějaké maličkosti ohledně GPS sledování a hlavně mu popřáli šťastnou cestu. Dozvěděli jsme se ještě posledních pár perliček z příprav na cestu.

Na mapě světa, kterou má Honza na levém kufru své Jawy 350, nám vysvětlil poslední detaily cesty.

Honza přijel s plně naloženou Jawou 350. Převážně se jedná o náhradní díly na motorku, dále pak elektronika a sem tam i nějaké to oblečení. :-)

Kluci odjíždí zítra 3. 5. 2014 v 8:30 a budou na cestě kolem světa asi půl roku. S námi budete moci sledovat jejich cestu plnou dobrodružsví.

 

Přehled všech článků naleznete zde  >> Články z cesty kolem světa na Jawách 350 <<

<< Zpět na všechny články Fotografie článku »

Hlavní cíle cesty kolem světa

Přespat u slavné “Brány do pekla” v Turkmenistánu. Projet Mongolskem až k poušti Gobi Velkým přáním všech zúčastněných je zdolat legendární ruskou silnici M56 Kolyma z Jakutska do Magadanu, přezdívanou “Cesta kostí”. “V USA pak chceme otestovat maximální rychlost našich Jawiček na solných pláních Bonneville, jako to už před námi udělalo hodně závodníků. Také máme za cíl zdolat závodní trať do vrchu Pikes Peak v čase 26,5 min. Pokud to nezvládneme, prohrajeme basu šampaňského,” doplňuje Honza. V neposlední řadě samozřejmě dorazit v pořádku domů, ale ještě před tím navštívit velkoměsto New York.

Fotografie »
close