Jak sledovat cestu kolem světa (jednoduchý manuál a FAQ)

07.05.2014

Vzhledem k tomu, že se zvyšují dotazy ohledně sledování kluků na cestě kolem světa, rozhodli jsme se připravit jednoduchý manuál Jak sledovat cestu kolem světa, kde vám popíšeme možnosti a základní funkce systému.

Co vidíme na mapě s aktuální polohou?

Cestu kolem světa na Jawách 350 můžete sledovat na dvou mapách. Na jedné mapě je zobrazována aktuální poloha s "ocáskem" 24 hodin. Tedy vidíte aktuální polohu, kde kluci jsou a stopu trasy, kde byly před 24 hodinami. Mapu naleznete na stránkách sledování v menší verzi a potom na celé obrazovce zde.

Tip: V levém horním rohu si zvolte centrování mapy na Honzu a budete cestovat přímo s ním v reálném čase.

Na této mapě s aktuální polohou vidíte i aktuální informace o Honzovi. V bublině nad motorkou se dozvíte: Lokální datum a čas, rychlost a nadmořskou výšku. Pokud Honza stojí, tak je zobrazen pouze datum a čas dle časového pásma, ve kterém se nachází.

 Na obou mapách jsou i statistiky o celé cestě, a to ujetá vzdálenost a průměrná rychlost, stačí kliknout na modré "i"

Co vidíme na mapě s ujetou trasou?

Na druhé mapě je postupně zobrazováná celkově ujetá trasa. Trasa se obnovuje každé 2 hodiny. Na mapě jsou zobrazeny vlaječky. Zelená je počátek cesty (Loděnice v Praze). Modré dvojvlaječky jsou vždy tam, kde kluci zastavili. A pak je jedna cílová šachovnicová vlaječka, která je tam, kde končí doposud ujetá trasa.

Pokud na vlaječky kliknete levým tlačítkem myši, tak získáte další zajímavé informace o bodu, na který jste klikli. A můžete si tak například procházet, v kolik hodin kde byli Informace vidíte v obrázku níže:

Tip: U map můžete změnit v pravém rohu jejich typ (Satelitní, Satelitní se štítky, Trénní nebo Klasická mapa).

Jakto, že na jedné mapě jsou kluci jinde než na druhé mapě?

Mapa s aktuální polohou zobrazuje opravdu aktuální polohu Honzovy motorky. Je obnovovaná každých 30 sekund a vytváří se trasa (zelená čára na mapě) s historií 24 hodin.

Mapa s doposud ujetou trasou se obnovuje jednou za 2 hodiny, aby bylo možné zobrazit trasu i po několika měsících, tak se trasa ukládá k nám na servery a zobrazení je potom možné na vašich počítačích urychlit a nemusíte čekat, než se načte obrovské množství dat.

Zajímavost: Jednotka zaznamená cca 2880 bodů za den.

 

Uvidíme celou trasu online?

Online bychom měli vidět většinu cesty kolem světa. Problémy však můžou nastat v oblastech bez pokrytí místních operátorů. Očekáváme výpadky v Mongolsku a v částech Ruska. Online přenos neuvidíme v Turkmenistánu a Kyrgyzstánu, kde bohužel operátor nemá partnera pro datové přenosy.

Tip na závěr: V pravém horním rohu je oranžový panáček pro Street View, pokud panáčka přesunete na mapu, tak se můžete podívat v jakém prostředí se kluci nacházejí.

Máte další dotazy ke sledování cesty kolem světa?

Napište nám na e-mail: jawa350@gpsdozor.cz a my vám rádi odpovíme.

Přehled všech článků naleznete zde  >> Články z cesty kolem světa na Jawách 350 <<

<< Zpět na všechny články Fotografie článku »

Hlavní cíle cesty kolem světa

Přespat u slavné “Brány do pekla” v Turkmenistánu. Projet Mongolskem až k poušti Gobi Velkým přáním všech zúčastněných je zdolat legendární ruskou silnici M56 Kolyma z Jakutska do Magadanu, přezdívanou “Cesta kostí”. “V USA pak chceme otestovat maximální rychlost našich Jawiček na solných pláních Bonneville, jako to už před námi udělalo hodně závodníků. Také máme za cíl zdolat závodní trať do vrchu Pikes Peak v čase 26,5 min. Pokud to nezvládneme, prohrajeme basu šampaňského,” doplňuje Honza. V neposlední řadě samozřejmě dorazit v pořádku domů, ale ještě před tím navštívit velkoměsto New York.

Fotografie »
close