Kanada a pobyt v olympijském městě Whistler

25.08.2014

Ahoj, po delší době se zase hlásíme z naší cesty. Odmlka byla dlouhá jednak proto, že jsme nevěděli co jak bude a druhak, protože se nic moc nového nedělo. Teď už se zase začíná něco dít...:-)

Na začátku uvedu malé shrnutí toho, jak probíhala a stále probíha doprava našich motorek. Naložení motorek v Magadanu proběhlo za pomoci místního motoklubu a cestovní kanceláře. Bohužel se na tom podílelo příliš mnoho lidí a celý transport se velmi protáhl. Původně jsme plánovali, že doprava do Vladivostoku (a přeložení do druhého kontejneru) potrvá maximálně 14 dní. Místo toho to vše zabralo celý měsíc. O tento čas budeme muset na konci zkrátit jízdu napříč USA, co se dá dělat. Z Vladivostoku vyplouvá loď každou středu, ale pokud chcete mít motorku na palubě, tak musí být v kontejneru nejpozději v pondělí. Navíc je potřeba opravdu dobře motorky umýt, aby vám je kanadští celníci neposlali zpět. Hodně tu dávají pozor na zavlečení cizích rostlin a zvířat. V současnosti už naše Jawičky míří do Busanu, kde budou dále přeloženy a konečně vyráží k nám. Přesný termín dojezdu nevíme, ale doufáme že na konci září už z nas budou zase motorkáři :-) . 

A teď něco o nás a našich plánech. Po příjezdu do Vancouveru jsme se přesunuli do horského střediska Whistler, v posledních letech známeho díky pořádání zimních olympijských her v roce 2010.

Jedná se o nádherné místo plné hor, čistých a teplých jezer plných ryb a spoustou možností ke sportovnímu vyžití. Bohužel je to hodně oblíbené středisko a začíná to tu být velmi drahé i pro američany a kanaďany. Naštěstí tu máme kamarády, u kterých můžeme bydlet, a kteří nám všemožně pomáhají a starají se nám o zábavu. Patří jim za to velky dik!


V minulém týdnu tu probíhal velký festival downhill cyklistu (Crankworx), završeny sobotnim Joyridem. Byli jsme se tam podívat a rozhodně to stálo za to. 20 vybraných kaskadérů tu předvádělo neuvěřitelné kousky, takže více než 10 tisíc lidí mělo opravdu na co koukat. Velká paráda...


 

Vzhledem k tomu, že budeme v Kanadě čekat na Jawy ještě více než měsíc, tak jsme museli řešit co dál. Nechceme tu čas jen tak proflákat. Nakonec padlo rozhodnutí koupit auto a vyrazit na Aljašku, kam za námi přiletí Zuzka. No a nejčerstvější zpráva je, že jsme dnes koupili Ford Explorer (V6, 4.0 litry, r.v.1996).

Jako každé starší auto má nějaké mouchy, takže máme pár dní na to je vychytat a na konci příštího týdne vyrážíme na sever. Konečně se začneme zase na mapě trochu hýbat, tak nezapomeňte koukat na aktualni polohu :-).


Když se zadaří tak do odjezdu ještě stihneme zkusit lov lososu, což je především pro mě bonus, v který jsem ani nedoufal. Tak nám držte palce, ať něco chytíme a auto nám šlape bez problemů.
 


Ahoj Radek

<< Zpět na všechny články Fotografie článku »

Hlavní cíle cesty kolem světa

Přespat u slavné “Brány do pekla” v Turkmenistánu. Projet Mongolskem až k poušti Gobi Velkým přáním všech zúčastněných je zdolat legendární ruskou silnici M56 Kolyma z Jakutska do Magadanu, přezdívanou “Cesta kostí”. “V USA pak chceme otestovat maximální rychlost našich Jawiček na solných pláních Bonneville, jako to už před námi udělalo hodně závodníků. Také máme za cíl zdolat závodní trať do vrchu Pikes Peak v čase 26,5 min. Pokud to nezvládneme, prohrajeme basu šampaňského,” doplňuje Honza. V neposlední řadě samozřejmě dorazit v pořádku domů, ale ještě před tím navštívit velkoměsto New York.

Fotografie »
close