Když není pokrytí, není signál

28.05.2014

Jak již určitě víte, v poslední době jsme ztratili spojení s GPS Trackerem, který má Honza na své Jawě 350. Proč se tomu tak stalo? Co se děje? Nestalo se nic klukům?

V první řadě bychom vás chtěli ujistit, že jsou kluci v pořádku, komunikujeme s nimi po SMS, pokud to pokrytí v dané oblasti dovolí.

Spojení s GPS Trackerem jsme ztratili v Ázerbajdžánu, bylo to z důvodu, že kluci naložili motorky na loď a jeli přes Kaspické moře, kde není žádné datové pokrytí. Tracker byl přehlcen a tak nejspíš nestihl odeslat všechna data v Aktau, kde pokrytí bylo, ale kluci se potom ztratili v území nikoho. Signál jsme chytili až včera 27. 5. 2014 u zátoky Kendirli. U zátoky se i podle mapy pokrytí vyskytuje ,,troška signálu,,. Původní tracker má v sobě velký objem dat, který nejspíš díky slabému signálu nemůže odeslat, takže jsme museli vytáhnout záložní tracker, který se chytil.

 

Mapa pokrytí v oblasti, kde se kluci vyskytují.

 

Jak to bude vypadat v příštích dnech?

Mapa pokrytí vypadá na příštích pár dní velmi špatně. V Turkmenistánu nemáme partnera pro data, takže tam budeme kompletně bez signálu, ono ale není ani divu, protože pokrytí tam není stejně téměř žádné. Například v oblasti, kde se budou kluci pohybovat není vůbec žádný signál. V dalších zemích bude dostatečný signál pouze okolo větších měst, takže nebudeme mít všechna data o poloze kluků online. Ale věříme tomu, že data o trase a poloze kluků budeme postupně z Trackeru získávat.

 

Pokud si chcete prohlédnout mapu datového pokrytí, která je poměrně přesná, jak jsme si dnes ověřili u kluků, tak se můžete podívat na web www.opensignal.com, ze kterého čerpáme.

 

Přehled všech článků naleznete zde  >> Články z cesty kolem světa na Jawách 350 <<
<< Zpět na všechny články Fotografie článku »

Hlavní cíle cesty kolem světa

Přespat u slavné “Brány do pekla” v Turkmenistánu. Projet Mongolskem až k poušti Gobi Velkým přáním všech zúčastněných je zdolat legendární ruskou silnici M56 Kolyma z Jakutska do Magadanu, přezdívanou “Cesta kostí”. “V USA pak chceme otestovat maximální rychlost našich Jawiček na solných pláních Bonneville, jako to už před námi udělalo hodně závodníků. Také máme za cíl zdolat závodní trať do vrchu Pikes Peak v čase 26,5 min. Pokud to nezvládneme, prohrajeme basu šampaňského,” doplňuje Honza. V neposlední řadě samozřejmě dorazit v pořádku domů, ale ještě před tím navštívit velkoměsto New York.

Fotografie »
close