Na cestě

05.05.2014

V sobotu 3. května jsme se konečně dočkali. Putování Honzy, Martina a Radka započalo. Vypulírované Jawičky na startu zářily stejně jako tváře cestovatelů, tak doufáme, že jim to vydrží – jak motorkám, tak klukům.

Počasí na zahájení cesty nebylo zrovna ideální, ale aspoň nepršelo. Jinak vše šlape podle plánu, Jawy už za dva dny spolykaly první tisícovku kilometrů. Teď už jich zbývá pouhých dvacet devět tisíc…

Doposud ujetou trasu si můžete zobrazit níže. Pokud se vám nezobrazí hned, tak vás poprosíme o chvilku strpení.

Během cesty mají kluci v plánu posílat krátké zprávy o tom, kde jsou, jak se mají a co zajímavého zažili. Jak často se jim podaří něco napsat, bude záležet na tom, jestli se dostanou k WiFi připojení. Doufáme, že to bude co nejčastěji.

Zatím se podívejte na krátké video, jak kluci vyrážejí za dobrodružstvím.

 

Přehled všech článků naleznete zde  >> Články z cesty kolem světa na Jawách 350 <<

<< Zpět na všechny články Fotografie článku »

Hlavní cíle cesty kolem světa

Přespat u slavné “Brány do pekla” v Turkmenistánu. Projet Mongolskem až k poušti Gobi Velkým přáním všech zúčastněných je zdolat legendární ruskou silnici M56 Kolyma z Jakutska do Magadanu, přezdívanou “Cesta kostí”. “V USA pak chceme otestovat maximální rychlost našich Jawiček na solných pláních Bonneville, jako to už před námi udělalo hodně závodníků. Také máme za cíl zdolat závodní trať do vrchu Pikes Peak v čase 26,5 min. Pokud to nezvládneme, prohrajeme basu šampaňského,” doplňuje Honza. V neposlední řadě samozřejmě dorazit v pořádku domů, ale ještě před tím navštívit velkoměsto New York.

Fotografie »
close