Pohoda v Turecku

11.05.2014

Ahoj,
tak posíláme první dojmy z Turecka. Přechod hranic byl překvapivě snadný, zabral nám jen asi půl hodiny. Radek šel za trest s Jawou na rentgen, protože se mu to zdálo moc jednoduché :-). V Edirne jsme vyměnili peníze, dali si první kebab a za pomoci velmi ochotného policajta našli servis. Zajícova motorka se už ztišila, zato Honzova začala vydávat zvuky z motoru.

Odjeli jsme tedy do Uzunkopru shánět servis. Bohužel je už dva roky zrušený, protože se v Turecku nevyplatí provozovat žádná motorka se spotřebou nad tři litry. Přece jenom 50 Kč za benzin je fakt mazec. Následující den jsme tedy jeli rovnou do Istambulu hledat jawa krámek. Ten jsme našli po asi dvou hodinách v brutálním provozu a poskakovaní v kolonách v zapadlé boční uličce v úplném centru, asi 200 metrů od trajektu do Asie. Nakoupili jsme, co bylo potřeba a vydali se na druhou stranu města skákat v ještě horším provozu, ven z města.

Následující dva dny byly oproti Istambulu naprostá pohoda. Krásna příroda, žádný provoz a úplně skvělí a ochotni lidé. Jako standard už bereme, že k tankovaní dostaneme šálek čaje, a to i v případě, že se u pumpy jen schováváme před deštěm :-).

Dnes (10. 5. 2014) spíme na kraji Kapadocie s nádherným výhledem na skalní města. Zítra pokračujeme dál na Goreme a dal na východ. Trochu jsme bojovali s připojením, tak s námi mějte trpělivost :-).

Radek

 

Přehled všech článků naleznete zde  >> Články z cesty kolem světa na Jawách 350 <<

<< Zpět na všechny články Fotografie článku »

Hlavní cíle cesty kolem světa

Přespat u slavné “Brány do pekla” v Turkmenistánu. Projet Mongolskem až k poušti Gobi Velkým přáním všech zúčastněných je zdolat legendární ruskou silnici M56 Kolyma z Jakutska do Magadanu, přezdívanou “Cesta kostí”. “V USA pak chceme otestovat maximální rychlost našich Jawiček na solných pláních Bonneville, jako to už před námi udělalo hodně závodníků. Také máme za cíl zdolat závodní trať do vrchu Pikes Peak v čase 26,5 min. Pokud to nezvládneme, prohrajeme basu šampaňského,” doplňuje Honza. V neposlední řadě samozřejmě dorazit v pořádku domů, ale ještě před tím navštívit velkoměsto New York.

Fotografie »
close