Rusko - začátek dlouhé cesty

12.07.2014

Ahoj, posílám pár aktualit z cesty. Od vjezdu do Ruska jsme to pořád valili na východ co naše zadky dovolily. Třetí den nám celý propršel a předpověď slibovala déšť dalších sedm dní. To se naštěstí nevyplnilo takže jsme mohli v klidu usušit věci a od té doby jedem se sluníčkem. Potom co jsme odbočili na Jakutsk jedem střídavě asfalt a rozbitá šotolinka, celou dobu v lesích místní tajgy.

Rozlehost Ruska je neuvěřitelná... Včera jsme potkali skupinku místních knězů, kteří tady pracují na místní misii. Podělili se s nami o výbornou slovenskou klobásu, docela změna po té době :-). Večer jsme zastavili asi 60 km před Jakuzskem u řeky a evidentně jsme našli oblíbené párty místo, je tu spousta lidí, kteří tu traví celý víkend.

Večer probehla družba s místní rodinkou která přijela malým autobusem. Bylo docela veselo, takže teď sedíme a střízlivíme :-). Odpoledne pojedem do Jakutska nakoupit zásoby a pak vyrážíme dál na východ, cesta kostí už se na nás těší!!


Ahoj Radek

<< Zpět na všechny články Fotografie článku »

Hlavní cíle cesty kolem světa

Přespat u slavné “Brány do pekla” v Turkmenistánu. Projet Mongolskem až k poušti Gobi Velkým přáním všech zúčastněných je zdolat legendární ruskou silnici M56 Kolyma z Jakutska do Magadanu, přezdívanou “Cesta kostí”. “V USA pak chceme otestovat maximální rychlost našich Jawiček na solných pláních Bonneville, jako to už před námi udělalo hodně závodníků. Také máme za cíl zdolat závodní trať do vrchu Pikes Peak v čase 26,5 min. Pokud to nezvládneme, prohrajeme basu šampaňského,” doplňuje Honza. V neposlední řadě samozřejmě dorazit v pořádku domů, ale ještě před tím navštívit velkoměsto New York.

Fotografie »
close