Zabezpečení včelích úlů a včelínů


GPS Dozor Včelař

Co vám služba přinese?

Zabezpečení

Získáte spolehlivého a nenápadného hlídače, který se schová přímo do úlu. Nemusíte se o něj starat, funguje automaticky a baterie v něm vydrží půl roku.

Přehled

Jakmile se úlu někdo jen dotkne, dostanete SMS a e-mail. Každých 24 hodin dostanete zprávu o stavu a poloze úlu.

Sledování

Pokud dojde ke krádeží, zloděj vám neuteče. Zabudovaná GPS ihned začne vysílat aktuální polohu kradeného úlu, kterou sledujete na mapě na svém počítači, tabletu nebo mobilu.

Co si o zabezpečení myslí včelaři

Augustin Uváčik
Augustin Uváčik doporučuje

„Zkoušel jsem mnoho způsobů vhodných k zajištění včel proti krádeži: fotopasti, mechanické zabezpečení, vysoký plot. Nic z toho neřešilo mé obavy dostatečně. Až teprve začátkem jara 2014 jsem…”

Více
Včelí farma Nosálovi doporučuje

„Se zabezpečením úlů jsme spokojeni. Zařízení pracuje tak, jak jsme si představovali, výdrž baterie je více než dostačující…”

Více
Jaroslav Novotný

Podívejte se, jak je to jednoduché...

Pomocí GPS technologie
sledujeme úly a včelnice.
Systém zaznamená nedovolenou
manipulaci. Například krádež.
Zašleme upozornění pomocí SMS
a polohu jednotek je možné
sledovat na počítači.
Dopadení zloděje za asistence
policie.
Pomocí GPS technologie
sledujeme úly a včelnice.
Systém zaznamená nedovolenou
manipulaci. Například krádež.
Zašleme upozornění pomocí SMS
a polohu jednotek je možné
sledovat na počítači.
Dopadení zloděje za asistence
policie.
Chci se dozvědět více o tom jak to funguje »

Časté dotazy

Vydrží baterie v zařízení přes celou zimu? Nechci rušit zazimované včelstvo výměnou baterie třeba uprostřed ledna.

Ano, vydrží celou zimu. Baterie u produktu GPS Dozor Včelař je koncipovaná tak, abyste ji museli dobíjet co nejméně.
Uvádíme, že baterie vydrží půl roku, ale skutečná kapacita může být i delší (až 1 rok bez nabití). Záleží ovšem na tom, jak často se spouští alarm a sledování pohybu (realtime režim). Pokud k tomu nebude docházet příliš často, výdrž je skutečně velká. Ale i v opačném případě vám baterie vydrží přes zimu, je na to stavěná.

Může zařízení zloděj odhalit a zneškodnit?

Ano, každou ochranu je možné zneškodnit. Zloděj může narazit na drátek, který propojuje jednotlivé úly. Po otevření úlu může najít samotný přístroj. V takovém případě už je ale pozdě - GPS Dozor Alarm tuto skutečnost díky citlivému otřesovému čidlu odhalí a spustí alarm na vašem telefonu.
Zloděj může přístroj zničit nebo zahodit, ale hlášení už bylo odesláno. Možná tak přijdete o sledování kradených úlů, ale o krádeži samotné se dozvíte.

Co se stane, když zloděj během krádeže odhalí sledovací zařízení a zničí ho? Jak zjistím, kde se kradený úl nebo včelín nachází?

GPS tracker, ukrytý v zařízení, vysílá průběžně data o své poloze. Ta se ukládají na internetový server, na který máte zaheslovaný přístup. Pokud se GPS tracker odmlčí, na mapě se sice nebude zaznamenávat jeho další pohyb, ale historie pohybu zůstane zachována, stejně jako místo posledního známého výskytu.
To znamená, že pokud nenechavec na GPS Dozor Včelař narazí až u sebe doma při demontáži úlů, zničení přístroje mu nepomůže. Vy totiž přesně víte, kde se v okamžuku zničení nacházel.

Chci hlídat více úlů najednou. Musím koupit GPS Dozor Včelař do každého úlu?

Není to nutné, pro ochranu více úlů na jednom místě stačí koupit jeden přístroj GPS Dozor Včelař, který instalujete do jednoho z úlů. Ostatními úly provléknete tenký drátek, připojený k GPS Dozor Včelař.
Vytvoří se tak bezpečnostní okruh, na jehož narušení bude alarm reagovat. Stačí o drátek zavadit a přerušit ho a přístroj vám hned posílá SMS a e-mail.

Jak můžu kontrolovat polohu svých úlů? Musím na to mít nějaké speciální zařízení nebo software do počítače?

Na sledování polohy úlů a včelínů vám stačí jakýkoli počítač, mobil nebo tablet s internetovým prohlížečem. Při zakoupení GPS Dozor Alarmu získáte přístup na webový server, kde můžete sledovat mapy s aktuální polohou všech hlídaných úlů.

Objednejte si službu ještě dnes

a mějte své úly a včelnice pod kontrolou. Nezávazně objednat
vcelar@gpsdozor.cz
+420 778 09 09 60
Přihlášení