GPS hlídač mi zavolá přímo na mobil

Když vám ukradnou úly i se včelami, vzniká značná škoda. Jedno včelstvo může mít hodnotu až 5 tisíc Kč a teď si vezměte, že vám těch včelstev ukradnou 5. To už jsou nějaké peníze. Ale přijít o včely, to je také citová ztráta. A ta je možná ještě horší než ta peněžní.

Zkoušel jsem mnoho způsobů vhodných k zajištění včel proti krádeži: fotopasti, mechanické zabezpečení, vysoký plot. Nic z toho neřešilo mé obavy dostatečně.

Až na jaře 2014 jsem narazil na technologii GPS, kterou jsme spolu s lidmi z GPS Dozoru dovedli až ke speciální úpravě pro sledování stanoviště včel. V současnosti mám zabezpečené všechny včelnice vyjma těch, které jsou umístěné na střeše jednoho hotelu (ty hlídat nemusím).

Hlídací zařízení (je to vlastně jen malá krabička) mi každý den píše na mobil, že je on-line. Nemusím jezdit na místo, abych se přesvědčil, jestli všechno funguje. Systém také hlídá, jestli jsou baterie nabité a sám se přihlásí. Mimochodem, vybít baterie trvá aspoň půl roku.

A jak to hlídá? Po několika zkouškách jsem se ujistil, že alarm umí spolehlivě zareagovat na narušení nebo pohyb. Že se něco děje, mi GPS hlídač zavolá přímo na mobil. Potom už stačí zavolat na Policii, aby zloděje chytila přímo při činu!

Včelám zdar,
Augustin Uváčik

Zpět

Objednejte si službu ještě dnes

a mějte své úly a včelnice pod kontrolou. Nezávazně objednat
vcelar@gpsdozor.cz
+420 778 09 09 60
Přihlášení