Běžný GSM či GPS alarm na hlídání včel? Nebo GPS Dozor Včelař?

Je GPS Dozor Včelař dražší než jiné GSM alarmy nebo GPS trackery? Ano, je. Jenže na rozdíl od laciných “krabiček na hlídání všeho” je ten náš na úplně jiné úrovni jak výbavou, kvalitou komponentů či životností baterie, tak svým unikátním zacílením na potřeby včelařů.

Cena (a co vlastně za své peníze kupujete)

Náš GPS alarm stojí 7 199 Kč. Laciný GPS tracker stojí zhruba polovinu a podobnou cenovku najdete i na GSM alarmech pro hlídání včel.

Háček je v tom, co v rámci dodávky (ne)dostanete. Při koupi našeho řešení máte v ceně telefonní SIM kartu, jejíž provoz obstaráváme my.

U konkurence dostáváte prázdný přístroj, do kterého si kartu musíte dokoupit. Když vám vyprší předplacený tarif, nikdo vás na to neupozorní a alarm prostě přestane hlídat. Něco takového se vám s naší hlídací krabičkou nestane.

Funkce

GPS Dozor Včelař není jen GSM alarm, je to zařízení vybavené přesným lokalizačním modulem GPS. Nezachytí jenom otřesy (tedy manipulaci s úlem), ale také přerušení bezpečnostního okruhu a pohyb hlídaného včelínu.

Pokud se něco děje, GPS Dozor Včelař vám nejenže pošle SMS a prozvoní váš telefon, ale v případě narušení vám neustále předává informace o své aktuální přesné poloze. Tu sledujete přímo na mapě v internetovém prohlížeči, nejste tedy odkázáni jen na údaje v SMS.

Náš alarm se vám bude také pravidelně sám hlásit s informací o své funkčnosti a stavu baterie.

Levné univerzální GPS trackery mají také lokalizační modul, ale s nižší cenou kupujete také nižší spolehlivost přístroje. U těchto hraček můžete navíc zapomenout na pohodlnou práci s online mapou - dostanete CD se softwarem, který si budete muset nainstalovat na počítač. Pokud tak neučiníte, budete se muset spokojit pouze s informací ve formě textové SMS. A funkce alarmu? Většinou je vázaná pouze na změnu polohy, žádné vibrační ani jiné čidlo v ceně nedostanete.

A co laciný GSM alarm? Když někdo začne manipulovat s úlem, alarm to díky vibračnímu čidlu zachytí a pošle vám SMS. Lokalizační údaje jsou však odvozené z mobilní sítě, nikoli ze satelitu, jak je tomu v případě našeho řešení (o rozdílu v přesnosti zařízení se dočtete níže). Chcete aktuální polohu? Musíte si o ni požádat další SMS (za kterou samozřejmě platíte).

Baterie

Co kupujete od nás? Zabezpečení včelího úlu, které vydrží bez dobíjení přes celou zimu. Garantujeme půlroční výdrž baterie v tom nejhorším případě a za stálého užívání. Baterie, které do GPS Dozor Včelaře montujeme, ale dokáží v extrémním případě vydržet až dva roky bez nabíjení!

Co kupujete od konkurence? Zařízení, která se s naším řešením nedají srovnat. GPS trackery vydrží v závislostí na využití zhruba týden, “včelařské” GSM alarmy se chlubí výdrží baterie “až 3 měsíce”. Na zimu bez rušení zazimovaných včel tak můžete rovnou zapomenout.

Přesnost lokalizace

Náš GPS modul určí polohu včelnice s vysokou přesností. Využívá totiž satelitní lokalizaci GPS, díky které disponuje přesností cca na 5 metrů (ideálně dokáží určit polohu až s přesností na 2 metry).

Laciné GSM alarmy odvozují polohu ze základnových stanic mobilní telefonní sítě (tzv. BTS). Toto určení polohy je řádově horší. Pokud budete chtít najít kradený majetek, GSM alarm vám se svou přesností lokalizace na 100 metrů moc nepomůže...

 

Tabulka srovnání

Co kupujete GPS Dozor Alarm Běžný GPS Tracker Levnější GSM alarmy
SIM karta součástí řešení ANO NE, musíte ji koupit a hlídat její platnost NE, musíte ji koupit a hlídat její platnost
Přesný GPS modul, který najde zloděje ANO ANO NE
Výdrž baterie na jednonabití 0,5 - 2 roky cca týden max 3 měsíce
Sledování aktuální polohy úlu na online mapě ANO NE NE
Otřesové čidlo ANO NE ANO
Hlídání změny polohy ANO ANO NE
Bezpečnostní okruh pro hlídání více úlů pomocí jednoho zařízení ANO NE NE
Oznámení o narušení pomocí SMS a prozvánění ANO NE, pouze změna polohy ANO
Pravidelná hlášení o stavu baterie a aktuální poloze ANO NE NE

 

GPS, GSM, tracker, alarm - co je co?
GPS - Global Positioning System, satelitní navigační systém
GSM - Síť využívaná mobilními telefony a dalšími zařízeními, jako jsou například trackery
GPS tracker - Přístroj, který pomocí GPS modulu určuje svou polohu a přes mobilní síť GSM ji odesílá na určený přijímač (mobil, počítač, internetový server).
GSM alarm - Zařízení, které funguje jako klasický alarm (aktivuje se otřesem či jiným pohybem), ovšem s tou výjimkou, že místo houkání vám GSM alarm pošle SMS nebo vás prozvoní na váš mobilní telefon.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět

Objednejte si službu ještě dnes

a mějte své úly a včelnice pod kontrolou. Nezávazně objednat
vcelar@gpsdozor.cz
+420 778 09 09 60
Přihlášení