Ukradli mi včely - Snad už naposledy

Plánoval jsem to hodně dlouho. Až půjdu do důchodu, budu včelařit. Moc jsem se na to těšil a získával zkušenosti při společné péči o několik včelstev s kamarádem, dlouholetým včelařem. Říkal jsem si, že až důchod přijde, budu mít vytvořené silné včelstvo a nasbírané zkušenosti. Pak si budu včelaření jen užívat.

Když jsem nabyl nějaké ty vědomosti a odchod do důchodu se přiblížil, koupil jsem včelnici se šesti úly a umístil ji na hezké místo za městem, na louku u lesa. Jenže jarní krádeže včelstev se mi nevyhnuly. Někdo mi včelnici vybral a všechna včelstva odnesl. Naštvalo mě to, ale koupil jsem nová mladá včelstva a pokračoval v práci s tím, že medu se dočkám až příští jaro.

Nedočkal jsem se. Ještě v létě mi zmizela všechna včelstva!

Bydlím na severu Čech, a tam se včelstva často kradou a prodávají do Polska. Chtěl jsem se na včelaření vykašlat. Přece nebudu každý den jezdit kontrolovat, jestli mi včelky zase někdo neukradl! Když jsem ale slyšel o zabezpečení GPS Dozor Včelař, rozhodl jsem se to ještě zkusit. Technické novinky nevyhledávám, ale tohle není nic složitého, nemusím nic nastavovat.

Naštěstí jsem ho ještě nemusel vyzkoušet “naostro”, ale každý den mi přijde zpráva, že úly jsou v pořádku. A já se můžu zase těšit na důchod.

 
Zpět

Objednejte si službu ještě dnes

a mějte své úly a včelnice pod kontrolou. Nezávazně objednat
vcelar@gpsdozor.cz
+420 778 09 09 60
Přihlášení