Blogy z cest 23. 06. 2017

Letošní velká biková výprava s Mototrips zamíří na sever

Vydejte se spolu s partou motorkářů z Mototrips.cz na cestu na sever Evropy. Zvládnete to i bez mašiny díky našemu GPS lokátoru.

Minule to byla Albánie, letos severské státy

S Martinem Lukešem z Mototrips „jezdíme“ na výpravy už třetím rokem. Martin od nás dostane GPS tracker na motorku (kromě záznamu trasy umí tahle krabička jeho bike také pohlídat). A my od Martina a jeho přátel z Mototrips na oplátku dostáváme čtivé zprávy z cest. A k tomu barevné obrázky. Příběhy z Albánie.

Sever trip 2017

Zatímco v letech 2015 a 2016 se trojčlenný tým motorkářů vydal do letním horkem rozpálené Albánie, kde najel 4807 a 4106 kilometrů, letos se pojede na sever.


Chlapi mají v plánu urazit 4200 km a navštívit 8 zemí: Polsko, Litvu, Lotyšsko, Estonsko, Finsko, Švédsko, Dánsko a Německo. A protože neradi jezdí naslepo, mají připravený podrobný itinerář, aby nevynechali žádnou příležitost poznat něco skutečně zajímavého.


Sever 2017 s Mototrips

Hora křížů, vraky aut i pikantní lingvistická kuriozita

Mezi cíli cesty tak najdeme třeba vyhlášenou uměleckou čtvrť Užupis v litevském Vilniusu, ve stejné zemi pak plánují motorkáři navštívit také proslulou Horu křížů nebo Kurskou kosu, velmi cenný přírodní úkaz.

 

Ve Švédsku čeká cestovatele bizarní podívaná, pod jménem Bilkyrkogården Kyrkö mosse se zde skrývá les plný starých vraků aut, které zde jejich majitelé nechali napospas vegetaci. A když jsme u těch místních názvů, v Estonsku trasa protne místo nazvané tak, že se při čtení jeho jména začervená každý Čech: Kunda…

Cesta pod dohledem GPS

Martin Lukeš má ve svém stroji nainstalovaný náš GPS lokátor pro sledování motocyklů. Tento přístroj zajistí přesné měření aktuální polohy, kterou budeme moci sledovat na přehledné online mapě.

Kromě toho má tento GPS lokátor další funkce, které rozšiřují jeho působnost i do oblasti zabezpečení motorky. Třeba možnost nastavit upozornění na neoprávněný pohyb - pokud by s Martinovou motorkou chtěl někdo odjet, přístroj se sám ohlásí na mobilní telefon. A v nejhorším případě se přes GPS trasu dá kradená motorka dohledat nebo alespoň zjistit poslední místo, kde došlo k deaktivaci lokátoru.

Všichni ale budeme rádi, když zrovna na tyhle funkce po celou cestu nedojde. Přejeme šťastnou cestu!

Chcete sledovat aktuální polohu bikerů? ONLINE MAPA je ZDE


Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.