Tipy a zkušenosti 25. 06. 2018

Díky GPS lokátoru je práškování polí chirurgicky přesné

Pro společnost Biocont, zabývající se biologickou ochranou pro ekologické zemědělce, jsme vyvinuli speciální funkci pro práškovací letadlo. Díky ní se na mapě přesně zaznamenává práškovaná plocha.


I ekologické zemědělství musí být efektivní

Firma Biocont už od roku 1991 vyvíjí nové způsoby, jak pomoci ekologicky hospodařícím zemědělcům a lesníkům. V Biocontu se zaměřují zejména na biologickou ochranu proti škůdcům. Jejich produkty jsou nejen šetrné k životnímu prostředí, ale také efektivní – jinak to v moderním zemědělství ani nejde.


Protože Biocont nabízí také letecké práškování pole proti škůdcům, obrátili se na nás se zajímavým úkolem: vymyslet způsob, jak na mapě vyznačit reálně ošetřenou plochu.


Ošetřenou plochu označí pilot stiskem tlačítka

Protože systém pro sledování vozidel GPS Dozor si vyvíjíme sami, jsme schopní i v krátkém čase udělat změny, které zákazník požaduje.

Pro Biocont jsme tedy pozměnili vlastnosti záznamu trasy – nyní se trasa ukazuje nikoli jako tenká linka, ale jako pás, jehož šířka přesně odpovídá ploše, kterou při svém průletu dokáže letadlo popráškovat.


Aplikace je jednoduchá také pro ovládání ze strany pilota. Záznam trasy se ovládá stiskem jednoho tlačítka v kokpitu – a ihned se odesílá na server.

Výsledkem je mapa s přesně vyznačenou plochou, která již byla ošetřená práškováním. Díky těmto informacím nevznikají neošetřená místa, ani nedojde k dvojí aplikaci prostředku na jednom místě.


Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.