Zajímavé akce 17. 04. 2014

Cesta kolem světa na JAWĚ 350

Sledujte s námi cestu kolem světa na motorkách typu JAWA 350. Stali jsme se partnery cesty čtyř dobrodruhů, kteří chtějí objet zeměkouli podél 50. rovnoběžky a díky systému sledování GPS Dozor můžete být u toho.

Nápad objet zeměkouli na Jawě 350 vznikl zhruba před dvěma roky. Po první testovacím dobrodružství, které kluci podnikli po Albánii se ukázalo, že bude nutné sjednotit typ motorek, aby byly jednodušší opravy v průběhu cesty. Kluci se nakonec rozhodli pro Jawy 350.

Základní sestavu tvoří Honza Škvor a Radek Hasal, ti pojedou celou trasu. První polovinu cesty po Asii pojedou ještě s Martinem „Zajícem“ Kramlem a po příjezdu do Vladivostoku se Martin vrátí zpět do ČR a zastoupí ho Zuzka, která pojede přes celé Spojené státy.

 

GPS lokátor nebo GPS tracker

Po delším testování jsme zjistili, že to s volbou GPS lokátoru nebude tak jednoduché. Nejprve jsme vybrali GPS lokátor Exclusive, který je spolehlivý a běžně se užívá pro sledování různých dopravních prostředků včetně motorek. Po 14 dnech testování jsme však zjistili, že JAWA 350 není ledajaký stroj. Kolísání napětí, které na JAWĚ 350 vzniká, GPS lokátoru nedělalo dobrotu už v Čechách natož na cestě kolem světa.

Nakonec jsme přistoupili k elegantnímu řešení a zvolili GPS Dozor Tracker. Jednotka, která má mnohé využití od sledování osob až po sledování balíků a různých řešení přesně na míru, se na morku JAWA 350 přesně hodí. Obsahuje integrovanou baterii, která tak pohltí veškeré kolísání napětí a z motorky je pouze dobíjena.

 

Vzorkování a rozdělení jízd

Aby vše fungovalo tak jak má, museli jsme vyřešit vzorkování a rozdělování jednotlivých jízd. U trackeru nelze používat běžnou metodu rozlišování jízd podle polohy klíčku, takže jsme museli najít jiné řešení. Nakonec jsou jízdy zaznamenány podle pohybového senzoru v trackeru a vzorkování je nastaveno pouze podle časového intervalu jednou za 30 s.

Tracker má Honza upevněný na své JAWĚ 350 mezi řidítky chráněný ochraným štítem. I když je tracker voděodolný, je přesto zabalený v nepromokavém obalu, aby byl dokonale chráněn před deštěm, bahnem a pískem, které se dají na cestě očekávat.

Cesta je naplánovaná na květen až říjen 2014. Jestli všechno dopadne podle plánu se teprve uvidí.

Start cesty kolem světa na JAWĚ 350 proběhne 3. 5. 2014 v Praze. Sledujte cestu s námi!

   

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.