Tipy a zkušenosti 30. 11. -0001

GPS alarm ohlídá vaši motorku

Ukrást motorku je snazší než odcizit auto. Prostě ji naložíte do dodávky a zmizíte. Ale s GPS alarmem už taková akce zlodějům jen tak neprojde.

Každý biker ví, že zabezpečit motorku zaparkovanou na ulici je složité. Člověk si nikdy nemůže být stoprocentně jistý, že si stroj někdo “nevypůjčí”. Důvodem je konstrukce motorky - vnitřnosti jsou snadno dostupné zvenčí a stroj je navíc poměrně lehký, takže se dá naložit a odvézt. Akustický alarm se dá obalit pěnou, aby nebyl slyšet. Zámek se dá přeříznout, kolo odmontovat, kotouč uštípnout.


>> Každoročně u nás zmizí asi 700 motocyklů. Objasněnost těchto krádeží se pohybuje okolo 25 %. 


Majitelům motorek by v této situaci mohl významně pomoci GPS alarm, tedy hybrid GPS lokátoru a tichého alarmu na bázi GSM technologie. Je to poměrně drobná krabička o rozměrech 13 x 6,5 x 2 cm, která se dá umístit pod plastové kryty šasi většiny motocyklů i čtyřkolek.

Jak funguje GPS alarm pro motockly?

Zařízení pozná majitele motorky na několik metrů, bez přikládání čipů nebo mačkání kódů - stačí mít v kapse bezdrátovou identifikační Wi-Fi kartu.

Pokud se však motorky dotkne cizí člověk, integrované otřesové čidlo spustí tichý alarm. Majitel ihned obdrží varovnou SMS s údaji o poloze stroje přímo na svůj mobil. Kromě otřesů umí GPS alarm samozřejmě rozpoznat i neoprávněné nastartování.

V praxi tedy o zloději víte už v okamžiku, kdy nenechavec začne vaši mašinu teprve “zpracovávat”. Pachatel o této skutečnosti naopak nemá ani ponětí, čímž vám poskytuje čas na adekvátní reakci.

Alarm díky GPS technologii neustále zaznamenává aktuální polohu. Při jakékoli podezřelé události vám spolu s varováním na mobil dorazí také lokační údaje. Pokud zloději svou práci dokončí a motorku se jim podaří odcizit, můžete díky tomu sledovat pohyb svého ztraceného miláčka - v reálném čase.

V případě výpadku signálu nebo zneškodnění přístroje pak systém zaznamená alespoň údaje o posledním známém výskytu. To platí i v případě, že natrefíte na profesionála, který GPS alarm najde a zneškodní - přístroj se díky vibracím aktivuje a pošle vám zprávu.

Díky propojení přes mobilní telefon můžete s alarmem komunikovat pomocí SMS. Můžete zapínat a vypínat vibrační čidlo, zjišťovat stav baterie nebo ovládat další relé (někteří zákazníci takto na dálku vypínají palivovou jednotku motocyklu).

Co umí GPS alarm na motorku?
  • tichý alarm upozorní majitele, nikoli zloděje
  • otřesové čidlo v základní výbavě 
  • Wi-Fi identifikace majitele stroje
  • notifikace přímo na telefon majitele motocyklu
  • zjištění aktuální polohy ukradené motorky díky GPS lokátoru
  • nízký odběr proudu (do 12 mA ve standby režimu)
  • možnost vedení knihy jízd
  • rozšiřitelné o další senzory

Zabezpečení motorky na míru

GPS alarm můžete pořídit v několika variantách. Nejlevnější přístroj umí vše popsané výše.

Dražší modely pak disponují třeba možností odstavit kradenou motorku na dálku nebo plnohodnotným přístupem do systému elektronické knihy jízd pro motocykly (odkaz na knihu jízd pro motorky). S ní si pak můžete vést statistiku jízd, měřit rychlosti, ukládat trasy a sdílet cestovní deník s přáteli.

Podívejte se na varianty GPS alarmů, které nabízíme.


Další možnosti

Spolu s GPS alarmem si motorkáři můžou pořídit příslušenství, které tuto technologii doplňuje. Nejčastěji si přejí náklonové čidlo, které se osvědčilo v případech, kdy se motorka ocitne na boku - ať už rukou zloděje, nebo bezohledného vandala.

Protože je každý zákazník jedinečný (a u bikerů to platí dvojnásob), jsme připraveni reagovat i na velmi specifické požadavky. Takže pokud vás na GPS alarmech zajímá cokoli, ozvěte se nám!


Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.