Tipy a zkušenosti 07. 04. 2014

GPS zabezpečení motorky pofrčí i letos

Zima předčasně skončila (pokud vůbec nějaká byla). Motorkáři začínají oprašovat své ladné stroje. V GPS Dozor pozorujeme zvýšenou poptávku po GPS lokátorech pro motocykly. Bikeři mají různé důvody, proč si lokátor pořizují, nejčastějším přáním je ale vylepšení zabezpečení motorky.


Jaké jsou důvody pro montáž GPS lokátoru pro motorky?

Našimi nečastějšími klienty jsou firmy, hledající systém pro správu služebních vozidel. GPS lokátor se pro tyto účely náramně hodí.

Motorkáři ale nechtějí úzkostlivě sledovat spotřebu ani vést knihu jízd. Zajímá je spíše možnost zaznamenávat každou zatáčku své cesty a mít všechny výlety uložené na jednom místě. Vzniká tak přehledný deník, ve kterém se ti analytičtější uživatelé můžou donekonečna vrtat a hrát si s datovými sestavami, ti méně nároční pak najdou přesné mapové podklady s vyznačeným průběhem cesty.

Někteří lidé se zase pomalu chystají na velké letní tůry do zahraničí. Při těch by chtěli své rodiny a přátele informovat o své aktuální poloze. Náš systém takovou funkci splňuje, protože zobrazuje pohyb motorky přímo na mapě (používáme podklady Google maps). Vaši blízcí jsou tak na cestě s vámi, se zpožděním pouhých desítek vteřin oproti skutečnosti.


Zabezpečení motorky je nejpoptávanější

Nejdůležitějším faktorem je pro bikery služba zabezpečení motorky. Nabídka alarmů na motorky není tak rozsáhlá jako u osobnéch vozů, alarmy jsou drahé a přitom méně spolehlivé. GPS lokátor nabízí proti běžným akustickým alarmům poměrně slušnou alternativu.

Lokátor je umístěný pod kapotáží motorky a nijak na sebe neupozorňuje. Pokud zloděj začne s motorkou pohybovat, spustí se vestavěné otřesové čidlo. Uvedení do provozu nebo dokonce jízda nemají šanci projít bez povšimnutí.

Zařízení místo houkání informuje přímo majitele motocyklu - na mobil přijde zpráva o podezřelé aktivitě, včetně informace o aktuální poloze. Ty dostává majitel po celou dobu pohybu motorky.

 

Varování o odpojení od baterie a zobrazení polohy na mapě

 

Zabezpečení se ještě zvyšuje přidáním identifikace řidiče pomocí WiFi karty (pokud ji nemáte u sebe, motorka vás nepozná a po dobrém se sebou nenechá manipulovat). Velmi užitečnou funkcí je potom znehybnění motorky na dálku pomocí mobilního telefonu. Jakmile zloděj zastaví na křižovatce, motocykl už nerozjede.

Přečtěte si více o zabezpečení motocyklu.

O tom, jak funguje GPS zabezpečení motorky v praxi se můžete dočíst v našem blogu z cest po Evropě.

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.