Zajímavé akce 25. 11. 2014

Náš tracker se zúčastnil New York Marathonu

Novinář Tomáš Poláček z týdeníku Reportér uběhl Newyorský maraton. Běžel ho poprvé, ostatně jako jakýkoli jiný maraton. Zvládl to pod 4 hodiny a ještě při tom pomohl jedné neziskovce! A všechno to živě sledoval náš GPS tracker, který měl Tomáš u sebe.

"Jsem z toho času sám v šoku, myslel jsem, že budu mít tak 4:40. Je to asi tou atmosférou. Ani jednou jsem necítil potřebu zastavit. Kolem jsou lidé, hrají kapely, je tu euforie, lidé dávají banány, je zde vynikající organizace - máte občerstvení i ionťáky,” napsal Tomáš bezprostředně po doběhnutí závodu.

Uběhnout New York Marathon je zážitek na celý život

Newyorský maraton patří mezi tzv. Big Six, tedy 6 nejprestižnějších světových běhů. Je to velký sportovní svátek s dlouholetou tradicí (běhá se od roku 1970), na který každoročně míří více než 50 000 účastníků.

Člověk nemusí být zrovna sportovní fanatik, aby si dokázal představit, jaké to musí být, účastnit se takovéto akce. Tomáš Poláček si k tomu ale může přidat ještě pocit prvoběžce, který dosud žádný maraton (trasu dlouhou 42,2 km) neuběhl.

Svou maratonskou premiéru si Tomáš Poláček odbyl s vyznamenáním: skončil s časem 3:56:17 na 12 387. místě z více než 50 000 přihlášených!|

A aby to nebylo málo, Tomáše u srdce hřeje myšlenka, že pomohl dobré věci - běžel totiž za organizaci Světlo pro svět, neziskovku bojující proti slepotě v rozvojovích zemích. Těžko se divit, že o akci mluví jako o svém životním závodě...

GPS Dozor tracker funguje i za Velkou louží

Aby mohli čtenáři Reportéru, Tomášovi přátelé a všichni ostatní zájemci sledovat jak závod probíhá, půjčili jsme Tomášovi GPS tracker. Na stránce závodu pak bylo v přímém přenosu možné sledovat Tomášovu polohu na online mapě New Yorku a číst živé komentáře Tomášových kolegů, fanoušků a hlavně Tomáše Poláčka samotného.

Bylo pro nás velmi příjemné “být u toho” a fandit na dálku. A k Tomášovým vítězným pocitům můžeme nakonec připočíst i svou radost z toho, že GPS Dozor tracker ulicemi Manhattanu proběhl bez výpadků a celou dobu bezchybně maloval uběhnutou část trasy..

 

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.