Tipy a zkušenosti 26. 09. 2019

Nebezpečné GPS lokátory? Trackery od GPS Dozoru jsou před hackery v bezpečí

Český mediální prostor rozvířila zpráva antivirové společnosti Avast, která si posvítila na bezpečnost GPS lokátorů.


Specialisté Avastu se do těchto zařízení nabourali a zjistili, že jen trochu zběhlý uživatel výpočetní techniky (ne, opravdu to nemusí být kovaný hacker) si s nimi může dělat doslova co chce. Třeba sledovat vaše auto nebo dokonce odposlouchávat vaše dítě, kterému jste v dobré víře věnovali GPS hodinky.

Doslova katastrofálně dopadly zejména výrobky čínské společnosti Shenzhen i365 Tech. Další výrobce Avast neuvádí,s tím, že jde ale vždy o produkty podobné provenience.

Jako dodavatelé GPS sledovací techniky jsme šokováni nízkou úrovní zabezpečení trackerů zmíněných ve zprávě Avastu.


Zabezpečení přístupu k našim zařízením totiž věnujeme velkou pozornost. Vybíráme jen a pouze prověřené modely renomovaných evropských výrobců. Stejně přistupujeme k softwaru, který s trackery komunikuje: používáme výkonné šifrování a další způsoby zvyšující bezpečnost datového přenosu.

Zákazníky, kteří touží po tom, sledovat svůj vůz, jiný majetek nebo své blízké, doporučujeme obrátit se na specializované firmy, které zaručí bezpečnost jejich užívání. Rozhodně není dobrý nápad kupovat tato zařízení z asijských webových tržišť nebo za podezřele nízké ceny.

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.