Zajímavé akce 08. 01. 2016

12 000 kilometrů za 5 dní. Sledovali jsme balík až do Jižní Dakoty v USA

O tom, že naše GPS trackery jsou skvělou pomůckou při sledování balíků, už jsme psali. Tentokrát jsme však sledovali přímo mezikontinentální cestu na trase ČR - USA.

Dvou kilogramový balík byl předán kurýrovi přepravní společnosti 15. října ve 14 hodin. Poté, co naše zásilka nakroutila po Praze 35 kilometrů, dorazila na letiště a započala vzdušnou část svého cestování. To bylo půl desáté večer.

V zavazadlovém prostoru letadla se signál zásilky ztrácí. Ještě týž den se ale GPS tracker hlásí na letišti v Kolíně nad Rýnem. Má za sebou 520 kilometrů a čeká ho krátký odpočinek ve skladu spediční firmy.

Druhý den po čtvrté hodině ranní už náš balík mizí z mapy, aby se nám o 11 hodin (a 9 000 kilometrů) později přihlásil z filadelfského mezinárodního letiště v USA.

Sledovaný balík

  • Váha: 2 kg
  • Cena dopravy: 1 744 Kč.
  • Start: 15. října ve 14 hodin.
  • Cíl: 20. října v 18 hodin.
  • Vzdálenost po zemi: 2000 km.
  • Vzdálenost vzduchem: 10 000 km.
  • Celkem: 12 000 km za 5 dní.

Po hodinové pauze zde přestupuje na jiné letadlo a pokračuje v letu přes Spojené státy.

Další přestupní stanicí bylo město Louisville, kam letadlo přistává po sedmé hodině večerní. Náš balík má v tuto chvíli “v nohách” celých 10 500 km.

Ve dvě hodiny ráno následujícího dne (17.10.) se náš malý cestovatel vydal na 1 380 km dlouhou pozemní cestu do zastávky a překládky v Sioux Falls. Tuto etapu urazil za 14 hodin a “podíval” se přitom hned do sedmi států Unie.

Jak vidíte, cesta je dobře zmapovaná díky tomu, že v běžném nákladním autě nebo dodávce má GPS tracker dostatečně silný signál, aby mohl předávat svou přesnou polohu.

 

V Sioux Falls náš balík čekal celé dva dny na dostavník, který ho odveze do cílové stanice, 555 kilometrů vzdáleného Rapid City (pro baterie našeho GPS trackeru to ale žádná komplikace nebyla, vydrží až 60 dní). Pak už zbývalo jen přečkat poslední noc ve skladišti a druhý den se mohla naše zásilka konečně ocitnout v rukou adresáta. Tento nádherný okamžik nastal 20. 10. po šesté hodině večer.

Celkem náš balík urazil 12 000 km za 5 dní. GPS tracker detailně zmapoval každý kilometr jeho 2000 kilometrů dlouhé pozemní cesty po USA.

Pohyb letecké části cesty jsme bohužel sledovat nemohli, o zásilce jsme se ale vždy spolehlivě dozvěděli v okamžik, kdy opustila nákladový prostor letadla.

GPS tracker funguje bezchybně na severoamerickém kontinentu a jeho baterie neohrozí ani dlouhé čekání, ani chlad během letecké přepravy.

 

Jak za 70 dní objel svět (35 000 km) reportér Tomáš Poláček se dočtete zde.

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.