Tipy a zkušenosti 22. 11. 2013

Udržujete v zimě obecní silnice? GPS lokátor dokáže, kudy jste jeli

Patříte mezi ty, kdo se svým traktorem pomáhají obcím se zimní údržbou silnic? A jak dokážete, že jste skutečně prohrnovali silnice tam, kde jste měli? Právě vám by mohl dobrou službu prokázat GPS lokátor. Toto zařízení monitoruje jak trasu vaší cesty, tak například i to, zda jste měli spuštěnou frézu.

I když zima je doufejme pořád ještě za humny, je dobré se na ni připravit – zvlášť pokud máte s jednou nebo více obcemi uzavřenou smlouvu na zimní údržbu silnic. Možná se vám stalo, že jste měli problém dokázat, kudy jste ten který den jeli. Anebo jste měli tolik práce, že už vás obtěžovala byrokracie s vykazováním jednotlivých cest.  S oběma problémy vám může pomoci GPS lokátor. Jde o malé zařízení nainstalované pod palubní deskou vozu, které s pomocí družicového signálu posílá informace o své poloze na náš server.  Tady můžete na mapě pohodlně sledovat, kdy a kudy jste jeli. A nejen to – speciální funkce zajistí i dokumentaci toho, zda jste měli spuštěnou frézu nebo jste jeli pouze s pluhem či posypem.

GPS lokátor vám navíc pomůže odlišit, pro jakou obec jste zrovna prohrnovali. Jako příklad nám poslouží živnostník, který udržuje silnice pro Mezihoří a Chomutov. Před jízdou jednoduše zvolí, pro jakou obec právě pracuje. Po návratu z cesty si pak s pomocí našeho systému vytiskne pro daný obecní úřad zprávu o tom, kudy jel a s jakým spuštěným zařízením. Jednoduše tak vyřeší případné spory s obcí a ušetří si tím spoustu starostí.

Použití GPS lokátoru při údržbě silnic proto znamená především méně stresu i práce – zejména tehdy, když zima opravdu udeří. Když budete moci kdykoliv dokázat, že jste domluvenou práci odvedli, ochrání vás náš GPS lokátor i v náročných obdobích sněhových kalamit.

Další informace se dočtete na: Monitoring vozidel zmní údržby

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.