Zajímavé akce 16. 05. 2018

Dobrodruh na “dobroběžce” urazí 9000 kilometrů. Chce tak vybrat skoro milion korun

Marek Jelínek jede na koloběžce přes Asii. Chce tak vybrat velké peníze pro ty nejchudší děti z Bangladéše. Jsme u toho.


Stát Bangladéš zná většina z nás hlavně z visaček oděvů, které se zde vyrábějí ve velkém. Nízké výrobní náklady, hlavně za práci, sem lákají oděvní giganty. Stinnou stránkou této skutečnosti je velmi nízká životní úroveň místních lidí. Do práce tady musí chodit i malé děti. Na školu nejsou prostředky.


Tuhle situaci chce pomoci změnit Marek Jelínek, český dobrodruh a koloběžkář. Rozhodl se na své červené “dobroběžce” urazit neuvěřitelných 9000 km z Nového Dillí do Singapuru. Přímo uprostřed téhle náročné cesty leží Bangladéš - a v něm několik škol, které podporuje česká charitativní organizace ADRA.


A právě ADRU by Marek svou jízdou rád podpořil. Proto nejen že navštíví hned 5 škol, které ADRA pomáhá zřizovat, ale vymyslel jednu speciální věc - Velký závod.


Velký závod o velké peníze

Cílem Velkého závodu je vyrovnat Markovy najeté kilometry peněžními příspěvky v kurzu 1km = 100 Kč. Přispět může každý. Peníze poslouží na obědy a zdravotní péči pro děti, na platy učitelů nebo na samotný provoz a údržbu škol. Nejlepší na tomhle Velkém závodu je fakt, že nikdo neprohraje.


Podpora se vám vrátí třeba ve formě koloběžky

Nikdo, kdo daruje peníze na dobročinnost, asi nečeká, že se mu nějak vrátí. U Markovy jízdy to ale tak úplně neplatí. Darem se zároveň stáváte účastníky soutěže o různé, vysoce zajímavé ceny. Tou hlavní je červená koloběžka!


Sledujte Markovu cestu díky GPS trackeru

Protože Markova jízda je přesně ten druh aktivit, které chceme podporovat, rádi mu poskytujeme naše služby. Díky spolehlivému GPS trackeru můžete i vy sledovat Markovu cestu právě teď na online mapě. Stačí se podívat sem: http://www.dobrobezka.cz/

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.