Novinky v systému 11. 09. 2017

Evidence spotřeby pohonných hmot i tankování a prevence krádeží paliva. Systém pro sledování vozidel není jen hlídání přes GPS

Žere vás spotřeba PHM vašeho vozového parku? S námi víte přesně nejen kolik to žere, ale i kdo vám to bere.


Fleet management tvoří z velké části starosti s pohonnými hmotami. Kolik, kde, jaké a za kolik. Hlídá se nákupní cena a optimalizuje se spotřeba. A také se zjišťuje, kde to „teče“. Na tuto práci můžete využít systém pro satelitní sledování vozidel GPS Dozor, který s PHM umí pracovat do detailů.


Systém GPS Dozor zaznamenává různá data o provozu vozidel. Kromě polohy vozidla měří i jeho rychlost a další veličiny, automaticky vyplňuje knihu jízd a jiné reporty a také hlídá, zda se automobil „nezatoulal“. Do jeho portfolia patří také správa pohonných hmot: evidence tankování i spotřeby nebo hlídání nejnižší ceny paliva.

Evidence tankování - jde to ručně i automaticky

Ke každému vozidlu v systému můžete vést evidenci tankování. Zadání každého tankování můžete provést ručně (z tankovacích lístků) nebo využít funkci importu dat z běžných tankovacích karet (CCS, Shell, OMV, Benzina, atd.).


Záznamy tankování se přehledně zobrazují v knize jízd. Vidíte zde množství, cenu a samozřejmě také polohu tankování. Díky tomu máte informace i o ceně paliva na jednotlivých bodech trasy nebo na určitém území, což můžete zohlednit třeba pro optimalizaci výdajů za PHM.Spolehlivé hlídání spotřeby…

Data z tankování umí systém GPS Dozor dále zpracovávat. Z provozních údajů vozidla a z vlastností daného modelu vozu vyhodnocuje reálnou spotřebu podle profilu trasy a stylu jízdy. (Pro zcela přesné měření můžeme GPS lokátory napojit přímo na CAN sběrnici vozidla.)


Čísla o spotřebě jsou k dispozici ke každé jednotlivé jízdě. Stačí si rozkliknout detail v knize jízd a vidíte objem spotřebovaných PHM i jejich cenu. Je ale možné zjistit také průměrnou spotřebu vozidla za delší, uživatelem vymezené období (za den, měsíc, čtvrtletí apod.).

…vás uchrání nepříjemných překvapení

Kromě přehledné evidence a práce s daty o spotřebě se systém GPS Dozor hodí také pro zjišťování a prevenci krádeží paliva, které patří mezi častou kratochvíli některých zaměstnanců.


Díky tomu, že systém automaticky vyhodnocuje každou jízdu, je odhalení nesrovnalosti mezi objemem tankování a spotřebou jen otázkou času.


Spolu s funkcí identifikace řidičů je pak určení konkrétního viníka úniků paliva hračkou. Mnohem větší dopad než chycení zloděje má však samotná informace o tom, že služební vozidla jsou pod dozorem systému, který krádeže paliva hlídá. Preventivní účinek a s ním spojené úspory se většinou dostaví ihned.Reporty a statistiky

Pokročilá práce s daty je pro systém GPS Dozor samozřejmostí. Přednastavené i uživatelské sestavy nabízí bezpočet možností informace reportovat, tisknout a nebo exportovat do aplikací třetích stran.


Díky vysokému početnímu výkonu našich serverů je možné zpracovávat data o provozu vozidel a jejich spotřebě i na celé roky dozadu, třeba pro celou vaši flotilu najednou. Systém vše zpracuje na pozadí, zatímco vy se můžete věnovat svým běžným činnostem s aplikací.

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.