Novinky v systému 11. 09. 2017

Evidence spotřeby pohonných hmot i tankování a prevence krádeží paliva. Systém pro sledování vozidel není jen hlídání přes GPS

Žere vás spotřeba PHM vašeho vozového parku? S námi víte přesně nejen kolik to žere, ale i kdo vám to bere.


Fleet management tvoří z velké části starosti s pohonnými hmotami. Kolik, kde, jaké a za kolik. Hlídá se nákupní cena a optimalizuje se spotřeba. A také se zjišťuje, kde to „teče“. Na tuto práci můžete využít systém pro satelitní sledování vozidel GPS Dozor, který s PHM umí pracovat do detailů.


Systém GPS Dozor zaznamenává různá data o provozu vozidel. Kromě polohy vozidla měří i jeho rychlost a další veličiny, automaticky vyplňuje knihu jízd a jiné reporty a také hlídá, zda se automobil „nezatoulal“. Do jeho portfolia patří také správa pohonných hmot: evidence tankování i spotřeby nebo hlídání nejnižší ceny paliva.

Evidence tankování - jde to ručně i automaticky

Ke každému vozidlu v systému můžete vést evidenci tankování. Zadání každého tankování můžete provést ručně (z tankovacích lístků) nebo využít funkci importu dat z běžných tankovacích karet (CCS, Shell, OMV, Benzina, atd.).


Záznamy tankování se přehledně zobrazují v knize jízd. Vidíte zde množství, cenu a samozřejmě také polohu tankování. Díky tomu máte informace i o ceně paliva na jednotlivých bodech trasy nebo na určitém území, což můžete zohlednit třeba pro optimalizaci výdajů za PHM.



Spolehlivé hlídání spotřeby…

Data z tankování umí systém GPS Dozor dále zpracovávat. Z provozních údajů vozidla a z vlastností daného modelu vozu vyhodnocuje reálnou spotřebu podle profilu trasy a stylu jízdy. (Pro zcela přesné měření můžeme GPS lokátory napojit přímo na CAN sběrnici vozidla.)


Čísla o spotřebě jsou k dispozici ke každé jednotlivé jízdě. Stačí si rozkliknout detail v knize jízd a vidíte objem spotřebovaných PHM i jejich cenu. Je ale možné zjistit také průměrnou spotřebu vozidla za delší, uživatelem vymezené období (za den, měsíc, čtvrtletí apod.).

…vás uchrání nepříjemných překvapení

Kromě přehledné evidence a práce s daty o spotřebě se systém GPS Dozor hodí také pro zjišťování a prevenci krádeží paliva, které patří mezi častou kratochvíli některých zaměstnanců.


Díky tomu, že systém automaticky vyhodnocuje každou jízdu, je odhalení nesrovnalosti mezi objemem tankování a spotřebou jen otázkou času.


Spolu s funkcí identifikace řidičů je pak určení konkrétního viníka úniků paliva hračkou. Mnohem větší dopad než chycení zloděje má však samotná informace o tom, že služební vozidla jsou pod dozorem systému, který krádeže paliva hlídá. Preventivní účinek a s ním spojené úspory se většinou dostaví ihned.



Reporty a statistiky

Pokročilá práce s daty je pro systém GPS Dozor samozřejmostí. Přednastavené i uživatelské sestavy nabízí bezpočet možností informace reportovat, tisknout a nebo exportovat do aplikací třetích stran.


Díky vysokému početnímu výkonu našich serverů je možné zpracovávat data o provozu vozidel a jejich spotřebě i na celé roky dozadu, třeba pro celou vaši flotilu najednou. Systém vše zpracuje na pozadí, zatímco vy se můžete věnovat svým běžným činnostem s aplikací.

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.