Tipy a zkušenosti 12. 10. 2020

Klasická GPS rušička si s lokátorem GPS Dozor neporadí

Naše lokátory si s GPS rušičkou poradí. Pracují totiž hned s několika systémy satelitní navigace současně. To samé platí i o rušičce mobilního signálu. Pokud bude chtít někdo neoprávněně použít služební vozidlo, dozvíte se to.


GPS rušičky jsou dnes běžné zboží

Rušičku GPS signálu (prodává se také pod názvem GPS jammer) dnes pořídíte poměrně snadno a také levně. Ceny se pohybují kolem 1 500 Kč.

Jde o drobná zařízení velikosti USB flash disku. Napájejí se přes USB port nebo (ve verzi přímo určené pro automobily) pomocí zapalovače v autě.

Tato zařízení většinou nejsou schválena pro používání na našem území, ale na tom jejich uživatelům asi příliš nezáleží… A prodejcům to také zdá se nevadí. Dokonce při prodeji uvádějí, že se jejich zboží hodí do služebních vozidel - pro lidi, kteří se chtějí stát pro zaměstnavatele neviditelnými.
Rušičky ruší jen GPS signál

Výše zmíněné rušičky narušují rádiové frekvence, na kterých operuje globální navigační systém GPS. To je samozřejmě pro obyčejný GPS lokátor velký problém, protože nemůže zaznamenat žádné údaje o poloze - pokud ovšem neumí zachytit signály jiných, konkurenčních navigačních systémů!

A to je případ lokátorů GPS Dozor. “Umí” nejenom GPS, ale také evropské Galileo a ruský Glonass. A také možná méně známé, ale spolehlivé sítě BEIDOU, SBAS a další.

Pokud se vás tedy pokusí nepoctivý řidič převést pomocí laciné rušičky, nedopadne to pro něj nejlépe. Pořád budete mít přesné údaje o tom, kde se vůz pohyboval.GSM rušička mobilního signálu? Pro GPS Dozor to není soupeř

A co taková GSM rušička? Ta dokáže zastavit příjem mobilního signálu, který slouží lokátorům k zasílání polohy vozidla.

Takovou situaci ale umí naše lokátory zvládnout. I když jsou mimo signál (a nemusí jít hned o rušičku, ale prostě jen území špatně pokryté mobilním operátorem), polohu zaznamenávají. Když se síť zase nahodí, odešlou všechna data najednou.

Takže ani s GSM rušičkou si na vás nikdo nepřijde. Údaje o pohybu vozidla se nikam neztratí. Dříve nebo později se objeví v knize jízd.

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.