Tipy a zkušenosti 24. 03. 2020

Nedoporučujeme používání prohlížeče Internet Explorer 11 a starší!

V dnešní dynamicky se vyvíjející době se program Internet Explorer řadí mezi starší verze prohlížečů. Z důvodů bezpečnostních rizik, ukončení podpory a především nových technologií v systému GPS Dozor, nedoporučujeme tento prohlížeč svým klientům využívat.


Internet Explorer 10 a starší

Již začátkem roku 2016 ukončila společnost Microsoft veškerou podporu prohlížečů Internet Explorer (IE) 10 a starších. Pro uživatele to mělo za následek nejen konec technické podpory, ale především velké bezpečnostní riziko.

“Bez kriticky důležitých aktualizací zabezpečení prohlížeče můžou počítač ohrožovat nebezpečné viry, spyware a další škodlivý software, který může ukrást nebo poškodit vaše firemní data a informace.” - Microsoft


Internet Explorer 11

I přesto, že poslední verze prohlížeče (IE 11) podporu prozatím neztratila, jedná se v dnešní dynamicky se vyvíjející době o poměrně zastaralý prohlížeč a sám Microsoft doporučuje používání jejich novějšího programu - Edge. Pokud máte navíc nainstalovaný operační systém Windows 7, podpora Internet Explorer 11 na něm již byla ukončena.


Internet Explorer a GPS Dozor

Také systém GPS Dozor se velice rychle vyvíjí a snažíme se svým klientům dopřát co nejpříjemnější zážitek z užívání naší platformy. Jelikož se však Internet Explorer řadí mezi staré verze prohlížečů, nemusí v něm některé nové technologie fungovat správně. A to je další důvod, proč doporučujeme uživatelům prohlížeč Internet Explorer vyměnit za novější software.


Jaký prohlížeč je tedy vhodný?

Celý systém GPS Dozor je vybudován zejména pro aplikaci Google Chrome a také z toho důvod, je pro satelitní sledování vozidel tento prohlížeč tím nejvhodnějším.


Pokud však ve vaší společnosti nemáte možnost užívání tohoto programu, doporučujeme svůj Internet Explorer vyměnit za novější, rychlejší a bezpečnější prohlížeč od společnosti Microsoft - Microsoft Edge.


Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.