Tipy a zkušenosti 14. 02. 2014

Hlášení přepravy výbušnin - nové povinnosti splníte s našimi GPS lokátory

Pokud se zabýváte přepravou výbušnin, jistě víte, že od 1. 1. 2014 musí dopravci hlásit polohu nákladu Policejnímu prezídiu ČR. Každé vozidlo musí být vybaveno systémem umožňujícím nepřetržité sledování. Pokud máte ve voze GPS lokátor od naší firmy, pak tuto podmínku splňujete.

 Pravidlo, kdy musí být nákladní vozidlo nepřetržitě sledováno, platí pro všechny transporty převážející více než 20 kg výbušnin a 50 ks rozbušek. U menšího množství je možné existenci sledovacího systému nahradit ohláškou minimálně 5 dní předem.

Jako dodavatelé GPS sledování vozidel jsme propojili náš systém s aplikací TRANSPORTY, využívanou Policejním prezídiem. Naši stávající i budoucí klienti se tedy mohou bez problémů zapojit do přepravy výbušnin, protože lokátory GPS Dozor se systémem hlášení přepravy výbušnin hladce komunikují.

Po řádně vyplněné registraci do aplikace se informace o pohybu vozidla předávají automaticky přímo na Policejní prezídium. Dopravce musí pouze zadat identifikační číslo jednotky (tedy GPS lokátoru). Všechno ostatní již zařídí propojené informační systémy.

Pro více informací o povinnostech přepravce výbušnin navštivte následující stránky:

Státní báňská správa ČR

Hlášení přepravy výbušnin na policejní prezidium - 1.1.2014 

 

Pokud chcete vědět více o produktech GPS Dozor pro sledování vozidel a nákladů, pokračujte zde: Sledování kontejnerů, balíků

Vaše dotazy rádi zodpovíme také telefonicky 775 299 334 nebo prostřednictvím e-mailu info@gpsdozor.cz.

 

Podobné články:

Propojení GPS Dozor a Timocom >>> více zde

Aplikace pro chytré telefony >>> více zde

   

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.