Blogy z cest 11. 07. 2016

Cesta domů

SH 20 jsme projeli celou a ani ne s problémy. Buduje se  v plném proudu, ale konec je stále původní, tak jsme si užili i správnej off :-). Skadar nás uvítal bouřkou, ani koupání neproběhlo a další den jsme se posunuli do Zabljaku v Černé Hoře.

SH 20 před rekonstrukcí

A dnes, předposlední den cestování? Projetí Durmitoru, to nikdy neomrzí. Spousty fotek, zastavování, oddalování dnešního cíle, ale kdo tam byl, ví :-). Další přejezd byl o nervech, zlatí albánští řidiči, co tečou silnicí jako voda, kde jsme nepotkali jedinou nehodu. V Bosně, v místech kde je provoz, můžete jen podřadit, zavřít oči, nádech, výdech a jet... Pokud nedbáte plných čar, šrafů a rychlisti, někam se i dostanete. Podotýkám, toto neplatí u cesty na jih, to je závodní okruh, nádhera. Zpět jsme zvolili jinou trasu a bylo to zase "jinak zajímavé" :-).

Durmitor

Poslední večer na cestách a dlouhý přejezd do Čech

Večer jsme dojeli do našeho oblíbeného penzionu Ribarska Prica u Prijedoru v Bosně. Chára nás přivítal úsměvem, po ubytování a rychlé sprše, před usednutím ke stolu hlásíme „Mix Meat“. Samozřejmě Chára ví a u píva čekáme. Poslední večer, plni zážitků, rekapitulujeme předchozí dny, přemýšlíme, jíme, pijeme, mluvíme a najednou sebe slyším „Rakia Please“. Jako bych si nepamatoval, jak to dopadlo poslední večer vloni ,-). Pár jich padlo, ale to k poslednímu večeru prostě patří.

 

Přejezd domů

800 kilometrů, nic moc, ale díky těmto dnům pak máme víc času v cílové zemi. Objednaná snídaně v půl osmé byla samozřejmě hotové před půl devátou, ale ubytování je zde vždy super, tak není důvod se zlobit. Loučení, je čas nasednout a jet. Cesta byla dlouhá, ale bez extra problémů. Milan se sice omylem chytnul jiné skupinky motorkářů ,-), ale naštěstí až v Rakousku, brzy si toho všiml a potkali se zase na Dolním Dvořišti.

Procestovali jsme zase jiná místa v Albánii, viděli místa, která se vloni nepovedla, a sice ne všechny, i tak to bylo výživné ,-). GPS Dozor krabička nám napočítala krásných 4106 km, během kterých jste nás díky ní sledovali a fandili ,-)). Děkuji panu Škrancovi za skvělou práci, podporu a společnosti GPS Dozor za poskytnutí zařízení pro sledování.


Po příjezdu domů

A kam příště? Těžko nyní říci, Albánie je křížem krážem projetá, tak třeba někam… Někam ještě dál? ,-)

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.