Tipy a zkušenosti 30. 09. 2016

Sledujeme bez problémů i ve Střední Asii

Že naše satelitní sledování vozidel funguje bezchybně po celé Evropě, už dávno víme a také to všem zákazníkům garantujeme. Nyní jsme se však mohli přesvědčit, že sledování kamionů běží bezvadně i ve Střední Asii.

V naší firmě garantujeme stoprocentní pokrytí celé Evropy. V ostatních regionech může docházet k potížím způsobených lokální infrastrukturou mobilních sítí (satelitní část sledovacího řetězce je oproti tomu stejně funkční kdekoli na planetě).

Při cestách mimo Evropu musí tedy zákazník počítat s tím, že existují země, kde není možné používat datovou síť, většinou proto, že čeští operátoři nemají s těmi místními roamingové dohody. A pak se samozřejmě najdou také území, kde je samotná mobilní síť ve špatném stavu.

Satelitní sledování vozidel ale pracuje i bez mobilního signálu. Data se neustále ukládají na sledovací jednotku ve voze, jenom se neodesílají do elektronické knihy jízd. Dopravce tedy v takové situaci nevidí pohyb v reálném čase. V okamžiku, kdy se GPS lokátor zase připojí na mobilní síť, všechny neodeslané údaje se do systému nahrají a informace jsou opět aktuální.

Zdá se však, že zemí s výše popsanými problémy rychle ubývá. Technologicky dospívají i končiny, jejichž názvy pro nás Evropany znějí poměrně exoticky. Nedávno jsme například řešili sledování kamionů, mířících do Střední Asie. Jak to dopadlo?

Zatímco v Kyrgyzstánu se lokátor na síť nepřipojil a údaje ukládá do paměti, v Kazachstánu jsou kamiony “online” - vidíme je na mapě a vykazují pohyb. Pro nás je sledování pohybu na takovou vzdálenost zajímavá podívaná, ale našemu zákazníkovi to přináší daleko hmatatelnější výhody:

  • > sledování kamionů v zahraničí šetří vysoké částky za telefonické zjišťování situace v terénu
  • > dispečer má dokonalý přehled o tom, jak dlouho jsou řidiči na cestě a jak dlouho stáli
  • > systém vede v evidenci, které úseky cesty vedly po dálnici/placených úsecích a které nikoli
  • > zákazník se nemusí spoléhat na těžko ověřitelná slova samotných řidičů, všechny důležité informace má na jednom místě v počítači nebo mobilním telefonu

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.