Tips and experience 30. 09. 2016

Sledujeme bez problémů i ve Střední Asii

Že naše satelitní sledování vozidel funguje bezchybně po celé Evropě, už dávno víme a také to všem zákazníkům garantujeme. Nyní jsme se však mohli přesvědčit, že sledování kamionů běží bezvadně i ve Střední Asii.

V naší firmě garantujeme stoprocentní pokrytí celé Evropy. V ostatních regionech může docházet k potížím způsobených lokální infrastrukturou mobilních sítí (satelitní část sledovacího řetězce je oproti tomu stejně funkční kdekoli na planetě).

Při cestách mimo Evropu musí tedy zákazník počítat s tím, že existují země, kde není možné používat datovou síť, většinou proto, že čeští operátoři nemají s těmi místními roamingové dohody. A pak se samozřejmě najdou také území, kde je samotná mobilní síť ve špatném stavu.

Satelitní sledování vozidel ale pracuje i bez mobilního signálu. Data se neustále ukládají na sledovací jednotku ve voze, jenom se neodesílají do elektronické knihy jízd. Dopravce tedy v takové situaci nevidí pohyb v reálném čase. V okamžiku, kdy se GPS lokátor zase připojí na mobilní síť, všechny neodeslané údaje se do systému nahrají a informace jsou opět aktuální.

Zdá se však, že zemí s výše popsanými problémy rychle ubývá. Technologicky dospívají i končiny, jejichž názvy pro nás Evropany znějí poměrně exoticky. Nedávno jsme například řešili sledování kamionů, mířících do Střední Asie. Jak to dopadlo?

Zatímco v Kyrgyzstánu se lokátor na síť nepřipojil a údaje ukládá do paměti, v Kazachstánu jsou kamiony “online” - vidíme je na mapě a vykazují pohyb. Pro nás je sledování pohybu na takovou vzdálenost zajímavá podívaná, ale našemu zákazníkovi to přináší daleko hmatatelnější výhody:

  • > sledování kamionů v zahraničí šetří vysoké částky za telefonické zjišťování situace v terénu
  • > dispečer má dokonalý přehled o tom, jak dlouho jsou řidiči na cestě a jak dlouho stáli
  • > systém vede v evidenci, které úseky cesty vedly po dálnici/placených úsecích a které nikoli
  • > zákazník se nemusí spoléhat na těžko ověřitelná slova samotných řidičů, všechny důležité informace má na jednom místě v počítači nebo mobilním telefonu

Do you want to ask us something?
Want to test our system for free?

Leave us your contact info, we'll get back to you.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.