Save up to 40% of your fleet running costs

Our platform will detect unauthorized car use and help you optimize your routes

Keep track of everything that moves

GPS Dozor vehicle monitoring system monitors the current position of the cars, fuel consumption, keeps an electronic log book and prevents attempts to unauthorized car use. And not just personal cars. With us, you can track everything in motion: trucks, vans, construction machinery, agricultural machinery, shipments and even people or animals.

Mounting anywhere in the Czech Republic

The tracking technology needed for GPS Dozor will be installed by trained professionals in one of our partner services.

We can also install the technology at your company premises.

Where is the nearest partner service?Fill in your location and click Search.

 

Mapa

They rely on us

Since 2006, our vehicle tracking system has been tested by small businesses and large companies in many industries, with the vast majority of them becoming our regular clients. Read what they say about us:

Latest technology at your service

Try out for free!
Electronic log book

Our latest web and mobile app is a great tool for fleet management. The vehicle tracking platform runs on a reliable, powerful infrastructure that will ensure accuracy and security for your data.
GPS Dozor features a re-invented electronic log book, interactive map of all trips and many other innovations to help you streamline vehicle operations. Its reporting capabilities ensure the satisfaction of your accounting department as well as the controlling authorities.

Read more

Cutting your costs is easier than it seems

Contact

Tell us what you need

Price quote

We will prepare a solution for you

Mounting

We professionally install the technology

Monitoring

You have full control over your fleet

Do you want to ask us something?
Want to test our system for free?

Leave us your contact info, we'll get back to you.

13. 11. 2019

Expedice Sámoška - výprava do laponské divočiny na vlastnoručně vyrobených plavidlech

Piknikův klub se letos v létě rozhodl vyrazit do nejodlehlejších končin severské přírody a vzít s sebou náš lokátor. Jejich výprava dostala název Expedice Sámoška. Co všechno kluci prožili a proč expedici pojmenovali zrovna "Sámoška"? Přečtěte si následující článek, kde detailně popisují své zážitky i aktuální pocity z dobrodružství.

13.11. 16.10. Read
more
16. 10. 2019

Irsko 2019 - Wild Atlantic Way

Parta MOTOtrips, o které jsme již několikrát psali, nezůstala ochuzena o pořádné dobrodružství ani v letošním roce. V létě se kluci s naším trackerem rozhodli vyrazit na západní pobřeží Irska. Jejich cílem bylo projet vyhlášenou cestu Wild Atlantic Way, o které se někteří zmiňují jako o jedné z nejkrásnějších cest světa. Podívejte se na skvostné fotky a report z celé výpravy.