Tipy a zkušenosti 04. 07. 2019

Sleva na havarijním pojištění díky GPS lokátoru. Víme, které pojišťovny to umí!

Věděli jste, že díky GPS lokátoru ve svém vozidle můžete získat slevu na pojištění? Pro větší firmy s velkým vozovým parkem může jít o velkou úsporu. A ani drobní podnikatelé nepřijdou zkrátka. Ale pozor: Neplatí to u všech pojišťoven.


Zabezpečení vozidla proti krádeži může přinést slevu na pojištění

Pokud je součástí vašeho havarijního pojištění také pojištění proti krádeži vozidla, můžete získat určitý bonus, když si vozidlo zabezpečíte proti krádeži.

Zabezpečením se u pojišťoven rozumí různé úkony, ale obecně můžeme zmínit například označení oken vozidla jedinečným kódem. Toto jednoduché a levné opatření může podle statistik zásadně snížit pravděpodobnost odcizení.

Dalšími způsoby zabezpečení jsou mechanické (např. páka na volant nebo zamykatelná řadící páka) nebo elektronické prostředky (autoalarmy).

Poslední množinu tvoří tzv. vyhledávací systémy. Těch existuje několik druhů, které využívají různé technologie. Jednou z nich je využití GPS lokalizace, která je tématem našeho článku.
GPS lokátory pro sledování vozidel pomohou zabezpečit vozidlo

GPS monitoring vozidel využívá GPS lokátorů, které odesílají data o pohybu vozidel pomocí mobilní GSM sítě. Data se zpracují pomocí softwarové aplikace a zákazník si tak může například vést automatickou knihu jízd, hlídat ujeté trasy služebních automobilů nebo sledovat pohyb firemní flotily v reálném čase přímo na mapě.

GPS lokátor tedy umožňuje zjistit aktuální polohu vozidla. Tuto funkci můžete využít při jeho odcizení, kdy se ztracený vůz dá snáze dohledat, nebo kdy vás zařízení samo upozorní, že se vozidlo dalo do pohybu např. mimo pracovní dobu.

Dodavatel systému pro sledování vozidel by měl být schopný dodat potvrzení o tom, že ve vozidle je umístěné sledovací zařízení. Toto potvrzení by následně měla akceptovat pojišťovna při poskytování slevy.

Systém pro GPS sledování vozidel lze tedy využít i pro zabezpečení vozidla (pro pasivní zabezpečení skvěle poslouží náš nejprodávanější produkt GPS Dozor Premium). A kromě dalších zajímavých výhod vám může přinést také znatelnou slevu.


Které pojišťovny poskytují slevu? Ptali jsme se za vás

GPS lokátory některé pojišťovny považují za jednu z metod zabezpečení vozidla. Jiné zase ne. A aby to nebylo tak jednoduché, pro jednu pojišťovací společnost jde o zabezpečení aktivní, pro jinou zase o pasivní...

Aby se v tom naši čtenáři vyznali, obrátili jsme se na několik velkých pojišťoven s jasným dotazem na existenci slevy a její případnou výši. Přinášíme vám jejich vyjádření a pokud je to vhodně, připojujeme náš komentář.Allianz pojišťovna, a. s.

v rámci rizika odcizení poskytuje slevu 15 %, přičemž ale nerozlišuje, jestli je zabezpečení aktivní či pasivní. Nejde tedy výhradně o satelitní vyhledávače.

Komentář: Zákazníci, využívající GPS monitoring vozidel tedy mají možnost žádat o 15% slevu.Česká podnikatelská pojišťovna, a.s. 

nepovažuje samotný GPS lokátor za formu zabezpečení a slevu na něj neposkytuje. Za zabezpečovací zařízení lze u této pojišťovny považovat lokátor, ke kterému je připojená aktivní zabezpečovací funkce, jako např. rozpoznání neautorizovaného odemknutí či nastartování vozidla.

Komentář: Samotný GPS lokátor u této pojišťovny nezavdává příčinu ke slevě. Na slevu dosáhnete se sofistikovanějším zařízením, jakým je například náš produkt GPS Dozor Alarm.Generali pojišťovna, a. s. 

poskytuje klientům slevu ve výši 20 % na havarijní pojištění, pokud je vozidlo vybaveno aktivním vyhledávacím systémem vybaveným náklonovým respektive otřesovým čidlem. Jestliže není GPS lokátor ve vozidle přímo aktivním vyhledávacím systémem dle výše uvedené definice, poskytuje pojišťovna slevu 10 % za nadstandardní zabezpečení.

Komentář: Uživatelé standardních GPS lokátorů, například nejprodávanějšího lokátoru GPS Dozor Premium, dostanou 10% slevu. Uživatelé s rozšířenými zařízeními typu GPS Dozor Alarm dosáhnou na 20% úsporu na pojištění.


Poslední oslovená společnost AXA pojišťovna a.s. slevu na pojistném na základě existence GPS lokátoru neposkytuje.

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.