Nákladní doprava 15. 12. 2020

Stahování tachografu s GPS Dozorem: na dálku, automaticky, bez starostí

Pokud používáte systém GPS Dozor, stahování DDD souborů z tachografu a karty řidiče už řešit nemusíte. Systém vše udělá za vás. Máte tak jistotu, že už nikdy nezapomenete stáhnout data v termínu.

Povinnost stahovat data z digitálního tachografu a karty řidiče vyplývá z nařízení Komise EU č. 581/2010 o stanovení maximálních časových úseků pro stahování příslušných údajů z přístroje ve vozidle a z karty řidiče.

Nařízení stanovuje také poměrně přísné lhůty: karta řidiče se musí stahovat 1× za 28 dní a tachograf vozidla 1× za 90 dní.


Hrozí tučná pokuta

Většina dopravců proto tráví neúměrně mnoho času obcházením vozů a manuálním stahováním dat přes USB rozhraní.

A ti, kteří svůj čas stahování DDD souborů netráví, se vystavují riziku, že časový limit prošvihnou. Případná kontrola by pak znamenala pokutu (horní sazba je zde stanovena na 350.000 Kč).


Automatické stahování bez starostí

Abychom ulehčili život dopravcům v kamionové přepravě, přidali jsme do našeho systému pro sledování vozidel funkci stahování tachografu a karty řidiče.

Protože náš systém už v rámci samotného sledování vozidel posílá data do aplikace GPS Dozor, není pro něj problém předat také data z tachografu.

V systému pak máte dokonalý přehled, které karty řidičů či kamiony byly staženy a které ne. Soubory si můžete jednoduše stáhnout do PC.


Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.