Nákladní doprava 04. 12. 2023

POZOR: Nové EU Nařízení pro mezinárodní dopravce!! – Tachograf druhé generace nebo RISKUJETE Pokutu až 350 000 Kč!

Výměna Tachografů: Jak Nová EU Nařízení Ovlivní Vaši Flotilu?

Význam nového EU nařízení o tachografech nelze podcenit. S příchodem roku 2024 se blíží nemilosrdná deadline pro aktualizaci tachografů, která přináší nejen přísnější předpisy, ale i těžké sankce pro ty, kteří je nesplní. Nyní je čas se zaměřit na to, co tyto změny znamenají pro vás a jak je řešit.


Přechod na NOVÉ Smart tachografy 2.0: Co potřebujete vědět?

Legislativní požadavky EU (Prováděcí nařízení EU 2021/1228) vyžadují, aby všechny členské státy do určitého termínu přešly na nové smart tachografy 2.0 (tachografy druhé generace). Tyto zařízení zlepšují monitorování a zaznamenávání jízdních a odpočinkových dob, což zvyšuje bezpečnost na silnicích a usnadňuje kontrolní procesy.


  1. Důležité termíny a sankce

  1. - 31.12 2024: Povinná výměna všech analogových a digitálních tachografů první generace (vozidla registrovaná před 15.6.2019)
  2. - Srpen 2025: Povinná výměna tachografů smart v1 (současný typ)
  3. - Červen 2026: Malá užitková vozidla od 2.5 tuny musí být vybavena tachografy smart 2.0.

Nedodržení těchto termínů může vést k pokutám ve výši až 350 000 Kč (14300€) a k odnětí technické způsobilosti vozidla na dobu až 30 dnů. Jde o sankce, které mohou vážně narušit jak finanční stabilitu, tak pověst vaší firmy. 


Jak se připravit na výměnu ?

Ačkoliv termín pro aktualizaci tachografů k roku 2024 se může zdát dostatečně vzdálený, nenechte se zmýlit. Přechod na nové smart tachografy druhé generace není záležitost, kterou lze odkládat na poslední chvíli. Aktuální situace na trhu s tachografy a kapacita servisních středisek vyžaduje vaši okamžitou pozornost.
Proč je nutné jednat co nejdříve?

Omezená Dostupnost Tachografů: Vzhledem k vysoké poptávce po nových zařízeních (Odhad ČESMADU je že se v EU musí vyměnit více jak 3 miliony tachografů) už nyní je výrazný nedostatek tachografů na trhu, momentální čekací lhůta je okolo 4 měsíců. V posledních měsících před termínem se očekává lhůta až k 12 měsícům.

Omezené Montážní Kapacity: Servisní střediska budou v předstihu naplněna objednávkami. Jestliže odložíte rezervaci termínu, riskujete, že se do fronty na montáž vůbec nedostanete.

Cena za Prokrastinaci: Čím blíže budeme k závěrečnému datu, tím vyšší může být cena za instalaci kvůli zvýšené poptávce. Předběžné jednání může pomoci udržet náklady na rozumné úrovni.

Stres a Nákladné Zpoždění: Pokud se vaše vozidla dostanou mimo provoz kvůli nesplnění nařízení, bude to mít za následek nejen finanční ztrátu, ale i ztrátu důvěry zákazníků a potenciální poškození reputace.


Jak probíhá výměna tachografu?


V kontextu blížící se legislativní změny a nutnosti výměny tachografů vám chceme podat důležitou radu z naší praxe. Zkušenosti ukazují, že spolupráce s ověřenými partnery, kteří rozumí specifikám vašeho oboru, je klíčem k úspěchu. Vyberte si někoho kdo vám dokáže poskytnout:

Rezervace termínů dopředu - hledejte servisy, které vám umožní naplánovat výměnu s předstihem.

Garantované termíny - Spolehněte se na servis, který vám dokáže garantovat, že vaše vozidla nezůstanou zbytečně dlouho mimo provoz.

Přijatelné ceny - Není třeba připlácet za značkové servisy

Certifikované služby s historií - Spolupracujte s firmami, které mají osvědčené výsledky a jsou doporučovány ostatními v oboru.

A pokud vám můžeme být nápomocni s konkrétním doporučením příkladného certifikovaného servisu, s nímž máme my a řada našich klientů vynikající zkušenosti. kterého profesionalita a spolehlivost jsou zárukou, že proces výměny proběhne bez problémů a zbytečných zdržení, Tak jak my, tak řada našich klientů je velmi spokojená se servisem Výměna Tachografů Česko.

Pomocí jejich rozsáhlé sítě servisních středisek po celé České republice jsme byli schopni efektivně koordinovat výměnu tachografů a minimalizovat tak přerušení v provozu našich vozidel. Důraz na kvalitu a spokojenost zákazníka, který Výměna Tachografů Česko klade, nám dává důvěru doporučit jejich služby všem, kdo chtějí přechod na nový systém zvládnout hladce, levně a bez stresu.


Závěrem

Proaktivní přístup je nyní zásadní. Jasně rozumíme tomu, že to může být náročné a že by se mnozí mohli chtít vyhnout okamžitému jednání, ale důsledky odkladu mohou být mnohem závažnější, než si dokážete představit. Jako vaši partneři v dopravě jsme zde, abychom vám pomohli navigovat tímto procesem a zabezpečit, aby byla vaše flotila včas připravena a v souladu s novými předpisy. Jde nejen o dodržení nařízení, ale o udržení plynulého chodu vašeho podnikání bez zbytečných překážek.

Neodkládejte to, co můžete vyřešit dnes, zajistěte si nové tachografy – pro vaši budoucnost a budoucnost vaší flotily.

Váš tým GPS Dozor


Často kladené otázky:

Musí se vyměnit i Digitální tachograf?

Ano musí se vyměnit i Digitální tachografy.Vyměnit digitální tachograf je povinnost a to do 31.12 2024

Jaká je pokuta za tachograf ?

Pokud nestihnete tachograf vyměnit za nový může vám hrozit pokuta až 350 000 Kč.

Další pokuty a tresty najdete na Jaké jsou tresty za porušení pravidel tachografu? Víte jaké pokuty vám hrozí?

Zákonné opatření?

Zákony ohledně tachografů vám doporučujeme prostudovat na oficiálním webu ministerstva dopravy popřípadě nám napište a my vám můžeme zaslat E-book kde je shrnutá veškerá legislativa kamionové dopravy

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.