Zajímavé akce 20. 11. 2017

Štěpán Dvořák, sportovec, který posouvá limity vytrvalosti. A nejen své, ale také našich GPS lokátorů

Když chceme naše GPS trackery opravdu důkladně otestovat, půjčíme je Štěpánu Dvořákovi. S tímto extrémním vytrvalcem si totiž sáhnou na dno. Přečtěte si, čím vším si s ním prošly v roce 2017.


Štěpán Dvořák slouží jako hasič v jaderné elektrárně. A je to přesně ten typ člověka, kterého byste na takovém místě chtěli mít. Jeho fyzická i psychická odolnost je nezlomná.


A protože Štěpán si rád stanovuje dost šílené výzvy, půjčujeme mu naši techniku. Nikdo jiný ji totiž neotestuje lépe. Jen v tomto roce Štěpán zvládl tohle:


Běh přes Českou republiku z jihu na sever


Velikonoce oslavil Štěpán poněkud delším výběhem. Začal na nejjižnějším bodě Česka, tedy na hranicích s Rakouskem hluboko v šumavských hvozdech. Během necelých 70 hodin (tedy 3 dní a 3 nocí) urazil celých 403 kilometrů. A kdyby ho nezastavily nemecké hranice ve Šluknovském výběžku, běžel by možná dodnes.Přeplavání Lipenské přehrady


Další cíl, který následoval zanedlouho po Štěpánově velikonočním běhu, bylo přeplavání Lipna. A když píšeme přeplavání, tak nemyslíme z levého břehu na druhý. Myslíme od celou délku vodní plochy, od začátku do konce, celých 34 km. Štěpán to zvládl za 15 hodin (a náš GPS lokátor ve voděodolném pouzdře s ním).Na kole přes Českou republiku (tentokrát ze západu na východ)


Aby toho křižování republikou nebylo málo, sedl si Štěpán Dvořák v srpnu na kolo a přejel 606 km přes celou Českou republiku z nejzápadnějšího do nejvýchodnějšího bodu. Netrvalo mu to ani jeden den: časomíra se zastavila na hodnotě 23 hodin a 15 minut.


Více informací o Štěpánovi a jeho akcích se dozvíte na jeho internetových stránkách: https://dvorak-stepan.off-limits.cz/.

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.