Tipy a zkušenosti 11. 06. 2014

Daleko nedojeli: GPS lokátor zloděje vyděsil

To auto ukradli nad ránem. Moc daleko s ním ale zloději nedojeli. Proč? Vyděsilo je malé zařízení namontované pod palubní deskou. GPS lokátor. A i když ho nakonec výtečníci našli a z auta vyhodili, už neměli odvahu jet dál. Tak dobře skončil jeden z desítek tisíc podobných příběhů, které se u nás ročně odehrají a které bohužel většinou dobrý konec postrádají. Ukazuje se tak, že GPS zabezpečení vozidel odrazuje zloděje podobně jako ostrý pes hlídající dům.

Když ten den ráno přišli dělníci firmy
Protocol CZ spol. s r.o. na parkoviště a nemohli najít své služební auto, hned zalarmovali majitele. Kde je auto právě teď? Máme přeci GPS lokátor, uvažoval logicky majitel firmy. Jenže ouha. Poslední data zaslaná na server ukazovala, že auto stojí uprostřed rušné hlavní silnice a policejní hlídka vyslaná na místo nic nenašla. Zloději museli dobře ukrytý GPS lokátor najít a zpod palubní desky ho vytrhnout. Jak se to mohlo stát? A jak se vůbec o GPS lokátoru dozvěděli?

Odpověď přišla krátce nato. Policie totiž objevila opuštěné vozidlo v jedné z postranních uliček kousek od místa poslední GPS pozice. A celý příběh najednou dostal jasnější kontury. Součástí zařízení totiž byla i nutnost identifikace řidiče pomocí čipu. Kdo čip nepřiložil, spustil alarm v podobě pískání, což asi nebylo nic příjemného. Tak začali zloději hledat. A našli. GPS lokátor sice za jízdy vyrvali a z auta vyhodili, ale už si nebyli tak docela jistí, že je nikdo nemůže dál sledovat. Tak radši celou akci vzdali a auto odstavili do boční uličky.

Ačkoliv celý příběh skončil dobře, majitel už ho znovu zažít nechtěl. “Nenapadlo nás, že pískání upozorní zloděje na GPS lokátor. Potřebovali jsme to tedy vyřešit tak, aby v nejlepším případě auto vůbec nenastartoval,” vysvětluje pan Martin Novotný, jednatel společnosti Protocol CZ spol. s r.o.. Nechal si proto namontovat do auta i systém zabezpečení vozidel proti krádeži s imobilizérem. A když se dnes řidič neidentifikuje pomocí čipu, nemá šanci se s vozem rozjet.


Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.