Tipy a zkušenosti 01. 01. 1970

Ostře sledovaný čmelák s GPS lokátorem

Že vám práškovací letadlo pohnojilo zahrádku? Jenže jak to dokázat? V dnešní době už celkem jednoduše – pokud má letadlo nainstalovaný GPS lokátor. Jeho majitel pak může nejen prokázat polohu letadla v určitou dobu, ale i to, zda práškovalo nebo ne.


GPS lokátor se tradičně využívá zejména u firemních aut. Jejich majitel si s jeho pomocí snadno sleduje na svém počítači nebo mobilu, kde právě jeho auta jsou či byla a zamezí tak jejich zneužívání. Využití GPS technologie ale není omezeno jen na vozidla. Nedávno našel GPS lokátor své uplatnění dokonce i u letadel – konkrétně u práškovacích letadel známých pod lidovým označením Čmelák.

 


GPS systém pro čmeláky je samozřejmě speciálně upravený. Vysílá sice pravidelně informaci o své poloze, navíc ale také zprávu o tom, zda letadlo v dané chvíli práškuje nebo ne. Tak mají majitelé letadel vždy po ruce konkrétní důkaz pro případ, že by nastal problém: ať už by někdo tvrdil, že jeho pole letadlo vynechalo anebo naopak že práškovalo tam, kde nemělo. GPS lokátor se tak ukazuje jako účinný pomocník při případných konfliktech nebo nedorozuměních. Systém instalovaný v letadlech navíc poskytuje i další zajímavá data – například informaci o nadmořské výšce, takže je možné sledovat v grafu, jak se měnila výška v průběhu letu.

 

Podobné články:

Sledování traktoru pomocí GPS lokátoru. Jak pomáhá zemědělcům? >>> Přejít na článek

Sledování vozidel - jak funguje a čím pomáhá? >>> Přejít na článek

Hlídá nebo spí? GPS udrží vaše hlídače vzhůru >>> Přejít na článek

 

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.