Tipy a zkušenosti 01. 01. 1970

Ostře sledovaný čmelák s GPS lokátorem

Že vám práškovací letadlo pohnojilo zahrádku? Jenže jak to dokázat? V dnešní době už celkem jednoduše – pokud má letadlo nainstalovaný GPS lokátor. Jeho majitel pak může nejen prokázat polohu letadla v určitou dobu, ale i to, zda práškovalo nebo ne.


GPS lokátor se tradičně využívá zejména u firemních aut. Jejich majitel si s jeho pomocí snadno sleduje na svém počítači nebo mobilu, kde právě jeho auta jsou či byla a zamezí tak jejich zneužívání. Využití GPS technologie ale není omezeno jen na vozidla. Nedávno našel GPS lokátor své uplatnění dokonce i u letadel – konkrétně u práškovacích letadel známých pod lidovým označením Čmelák.

 


GPS systém pro čmeláky je samozřejmě speciálně upravený. Vysílá sice pravidelně informaci o své poloze, navíc ale také zprávu o tom, zda letadlo v dané chvíli práškuje nebo ne. Tak mají majitelé letadel vždy po ruce konkrétní důkaz pro případ, že by nastal problém: ať už by někdo tvrdil, že jeho pole letadlo vynechalo anebo naopak že práškovalo tam, kde nemělo. GPS lokátor se tak ukazuje jako účinný pomocník při případných konfliktech nebo nedorozuměních. Systém instalovaný v letadlech navíc poskytuje i další zajímavá data – například informaci o nadmořské výšce, takže je možné sledovat v grafu, jak se měnila výška v průběhu letu.

 

Podobné články:

Sledování traktoru pomocí GPS lokátoru. Jak pomáhá zemědělcům? >>> Přejít na článek

Sledování vozidel - jak funguje a čím pomáhá? >>> Přejít na článek

Hlídá nebo spí? GPS udrží vaše hlídače vzhůru >>> Přejít na článek

 

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.