Zajímavé akce 17. 06. 2014

Mistrovství odstartováno, jeden z týmů narazil na anděla

Mistrovství ČR v autostopu vypuklo! Včera ráno se před CK JEDU.CZ na Letné sešlo všech 12 týmů, aby se s úderem osmé hodiny rozprchly na všechny strany a vyrazily stopem na Gibraltar.

Všechny soutěžní dvojice se rychle dostaly „do tempa“. Jejich sledovací kufříky nám o tom daly jasnou zprávu. Na online mapě jsme mohli už záhy sledovat, jak se barevné čáry jednotlivých týmů prodlužují směrem k jihozápadu Evropy.

Mapa z 16.6. cca 2 hodiny po startu

 

Statistiky? Máme!

Kufříky s GPS Dozor Trackerem nám toho ale prozradily daleko více. Díky nim můžeme prezentovat statistiky, které si nezadají spodrobnými tabulkami NHL. Víme naprosto přesně, kolik kilmetrů jednotlivé týmy urazily, jak dlouho kdo čekal na stop nebo jakou průměrnou rychlostí se pohybuje.

První úkoly splněny

Soutěžící už začali plnit jednotlivé ůkoly. Gabriela a Petra (3) si stoply „vysmátého amíka”. Z jeho “luxusního sporťáku“ se jim podařilo vyfotit se s prvoligovým stadionem Rhein-Neckar-Arena v německém městečku Sinsheim.

Stadion FC Viktoria Plzeň zase ulovila dvojice číslo 4, Markéta s Matyášem. A aby těch splněných úkolů nebylo málo, Pavla s Vendulou (11) už se stihly vyfotit se starostou. Podařilo se jim odchytit zástupce obce Holoubkov, pana Fišera.

Jedno prvenství zaznamenali Kristin s Martinem (9), kteří jako první tým dosáhli moře.

Mapa ze 17.6. 11:10

 

Stopařovo peklo a setkání s andělem

Ne všem se ale dařilo podle jejich představ. Magdaléna s Radkem (6) si vylosovali prvního Černého Petra závodu. Druhý řidič, kterého stopli, je nevysadil v Plzni, ale na nájezdu příznačně nazvaném „Stopařovo peklo“.

Po 4 hodinách čekání se však tým dočkal neuvěřitelné záchrany. Starý stopař a cestovatel, který sleduje online náš závod a viděl na internetu, kde se ocitáme, neváhal skočit do auta a zachránit nás... píšou Radek s Magdalénou. A pak že andělé nejsou! dodávají.

Tenhle příběh má tedy šťastný konec a tým číslo 6 je pořád na cestě, stejně jako všichni jeho konkurenti. Doufejme, že to všem vydrží až do konce závodu.

Aktuální informace o závodu naleznete na webových stránkách závodu http://www.jedu.cz/cs/mistrovstvi-cr-v-autostopu

 

Výsledky prvního Mistrovství ČR v autostopu naleznete zde: Výsledky a infografika z autostopu

 

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.