Nákladní doprava 19. 04. 2021

Silniční kontroly i kontroly v provozovnách dopravců se nevyhýbají nikomu. Buďte připraveni

Kontrola? Štěstí přeje připraveným! Nejde jen o to, dodržovat pravidla, ale také mít v pořádku všechny doklady a podklady, evidenci, záznamy, soubory a papíry.

Jak jistě sami dobře víte, nákladní dopravu upravuje velké množství předpisů a pravidel. Všichni bychom si přáli, aby jich bylo méně, ale skutečnost je prostě taková, jaká je.

Když se stane vaše firma, vozidla nebo řidiči předmětem kontroly, otevírá se velký prostor – hodně pravidel totiž znamená hodně potenciálních závažných, velmi závažných a nejzávažnějších porušení.

Doklady, hmotnosti, rozměry, to vše se pečlivě hlídá. Dobu jízdy, přestávek, odpočinku je třeba dodržovat a zaznamenávat do tachografu. A záznamy archivovat a předložit na požádání kontroly v bezvadném stavu.


Stahujte a archivujte DDD soubory z tachografů

Data z digitálních tachografů by měl dopravce stahovat a uchovávat. Stahovat je možné ručně, nebo automaticky a na dálku pomocí systému pro sledování vozidel.

Systém GPS Dozor možnost stahování tachografů na dálku nabízí. Data je možné přehledně vizualizovat a dále s nimi pracovat, ale v úložišti aplikace zůstanou i v syrovém stavu a lze je právě pro případ kontroly stáhnout na požádání. Není problém na jeden klik stáhnout všechny soubory za všechny řidiče i vozidla za celou firmu za posledních 12 měsíců.


Evidence porušení

Systém GPS Dozor kromě sledování pohybu a tankování vozidel nebo hlídání nákladu umí také evidovat porušení řidičů dle nařízení (ES) č. 561/2006.

Všechna porušení u jednotlivých pracovníků tak vidíte jako na dlani, přehledně a jasně.


Reporty a analýzy

Sledování vozidel není jen o hlídání pohybu, doby řízení nebo spotřeby. Množství zaznamenávaných podrobných dat můžete využít pro různé reporty a analýzy.

Kniha jízd, přechody hranic, cestovní náhrady (diety), hodnocení hospodárnosti jízdy jednotlivých řidičů, reporty prohřešků, podklady pro mzdy nebo odměny – díky možnosti tvorby vlastních reportů je jen na vás, k čemu svá data využijete.


Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.