Tipy a zkušenosti 08. 11. 2022

TOP 5 FIREMNÍCH VOZIDEL

Ve firmě nastal čas pořídit si nebo obnovit firemní vozový park? Hledáte nejlepší řešení pro manažery i běžné zaměstnance, kteří se potřebují dopravit na obchodní jednání, kontrolní den na stavbě či jen přepravit menší zboží. Je přínosnější auto koupit nebo pronajmout? O jaké značky je největší zájem? Přinášíme zajímavá data z průzkumu německého trhu, která se vám budou hodit!


1. Koupit nebo pronajmout?

Jednou z prvních věcí, které je potřeba zvážit při výběru služebních vozidel, je, zda je chcete koupit nebo pronajmout. I když jste třeba do firmy vždy auta jen nakupovali, jistě dnes stojí za to hledat i jiné možnosti a rozumně propočítat dlouhodobé náklady a přínosy. Alternativa v podobě pronájmu vozidla se stává stále populárnější. Pokud je pronájem nastaven a spravován dobře, může být pro vás z pohledu nákladů skutečně efektivní. Jestliže Vaši lidé podnikají pravidelné pracovní cesty, přináší leasing ve srovnání s přímým nákupem auta přehlednější pohled na celkové životní nároky vozidla. Pronájem nevyžaduje hotovost, nepotřebuje zbytečnou administrativu, nastavený systém se stará i o pravidelnou údržbu a obnovu, která je často součástí smlouvy.

2. Náklady na údržbu a opravy

Náklady na údržbu a opravy vozidel do značné míry souvisejí s výběrem vozidla. Značky a modely aut mají různě cenově náročné náhradní díly, roli hraje i jejich dostupnost, mohou mít výrazně rozdílnou údržbu. Je proto důležité projít si nároky konkrétních značek a modelů aut, o něž máte zájem. Poraďte se s odborníky, neváhejte si ještě před pořízením vozidel udělat průzkum.

3. Volba značky a modelu vozidla

V dnešní době nelze při pořízení auta opomenout ani jeho dopad na životní prostředí. Snažíme se snižovat emise i uhlíkovou stopu, chovat se obecně ekologicky. Obvykle to znamená vzít v úvahu novější modely, typ paliva a velikost vozidla. Pokročilý výběr vozového parku pak může posílit tuto firemní politiku a priority přechodem na hybridy, diesely nebo menší vozy, auta se sníženými emisemi CO2, nižšími náklady na údržbu a na ta nejúspornější z pohledu spotřeby paliva. Pak přichází na řadu i možnost daňového zvýhodnění.

4. Pojištění

Výše pojistného je určena značkou, modelem, stářím a objemem motoru auta, ale také povahou Vašeho podnikání, protože velikost vozového parku a frekvence používání vozidel mají na tyto položky přímý vliv. Vše je tedy třeba důkladně propočítat a najít cestu, která dokáže pokrýt rizika a udržet náklady na přijatelné úrovni.

5. Palivové karty

Zvažte do své firmy zavedení celopodnikové palivové karty, abyste mohli využívat výhodnějších cen pohonných hmot. Díky palivovým kartám budete mít také skvělý přehled o tankování a omezíte zbytečné papírování.


Pár rad, jak najít úspory na provozu firemních vozidel díky technologii GPS Dozor:

Pohonné hmoty – díky inteligentnímu hlídání spotřeby zamezíte nehospodárné jízdě i krádežím paliva. Úspora pohonných hmot po zavedení našeho systému je podle dat našich klientů až čtyřicet procent!

Servisní prohlídky – včasné prohlídky vozidel mohou zabránit vzniku velkých škod, jejichž náprava pak stojí velké peníze. Náš systém automaticky ohlídá servisní intervaly v návaznosti na nájezd a kalendář. A upozorní Vás včas.

Hlídání stylu jízdy – náš systém umí vyhodnotit nehospodárnou jízdu (například překračování rychlosti, jízda ve stylu brzda - plyn), která by Vás stála zbytečné výdaje za opotřebení vozidla nebo jeho poškození kvůli nehodě.

Logistika a efektivní trasy – při využití systému sledování vozidel máte dokonalý přehled o pohybu aut a jejich trasách. Snadno můžete cesty optimalizovat a vyhnout se zajížďkám nebo opakovaným jízdám.

Černé jízdy - zneužívání vozidla zaměstnanci pro soukromé účely Vás také stojí peníze. Sledování vozidel GPS Dozor tento nešvar naprosto eliminuje.

Sleva na havarijním pojištění – zákazníci, kteří využívají náš systém, mohou od pojišťoven získat slevu na havarijní pojištění vozidel.  

     

Podívejte se na funkce systému a jak vám můžou ušetřit peníze.       


     Všechny funkce systému Chci vyzkoušet ZDARMA


  5 nejoblíbenějších firemních vozů v roce 2021:

Passat Variant od Volkswagenu je na vrcholu žebříčku napříč všemi typy pohonu. Hned za ním následuje Kuga Duratec, plug-in hybrid od Fordu, na dalších místech mají náskok i kombíky.

Passat Variant / Volkswagen (5,8 %)


Kuga Duratec / Ford (5,0 procenta)Octavia Combi / Škoda (3,1 procenta)


Focus Tournament / Ford (2,8 procenta)


Superb Combi / Škoda (2,3 procenta)


Z dat ze studie s názvem Company Car Monitor 2018, z níž dnes budeme čerpat, vyplývá že služební vozy jsou především doménou výše postavených zaměstnanců – mužů. V případě manažerů je u celé poloviny z nich samozřejmostí, že od firmy dostanou jako benefit právě služební auto. Ženy v manažerských funkcích na něm tolik nelpí, využívá jej jen necelá třetina z nich.

Můžeme potvrdit, že průzkum u našich západních sousedů v mnohém odráží i české podmínky. Firemní flotily jsou i u nás spojeny především s muži a podle jejich potřeb jsou i provozovány.

Klíčem k výběru vozidla je ovšem nejprve účel. Studie potvrzuje, že pro manuálně pracující zaměstnance se služební vozy pořizují spíše zřídka, používá je zhruba každý desátý muž a každá třicátá žena. V Německu nejčastěji služebními vozy jezdí obchodníci, stříbrnou příčku obsadili technologové a na třetím místě lidé z IT. Jednoznačně nejvíce je s firemními vozidly spojeno stavebnictví, nejméně je potřebují lidé z kultury. Nejdražší auta se pořizují pro právníky, daňové poradce a manažery velkoobchodů, na mimořádně reprezentativních vozech naopak netrvají ani lidé ze samotného automobilového průmyslu nebo z technických profesí.Podívejte se na funkce systému a jak vám můžou ušetřit peníze.       


     Všechny funkce systému Chci vyzkoušet ZDARMA

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.