Nákladní doprava 19. 01. 2023

5 tipů, které by měl znát každý moderní dopravce

Doba neúprosně letí a žádný dopravce nechce věnovat čas zbytečné práci a zastaralým procesům, které jen otravují a nic nevydělají. Zejména, pokud to lze dělat lépe. Přinášíme Vám 5 tipů pro každého moderního dopravce, které Vám významně zefektivní vaši dopravu, vydělají více peněz a zaměstnancům ušetří desítky hodin práce. 1) Jak se vyhnout pokutám a splnit legislativní povinnosti za zlomek času?

Nařízení EU č. 581/2010 stanovuje povinnost pro dopravce stahovat data z digitálního tachografu a karty řidiče každých 90 dní, resp. 28 dní, jinak jim hrozí pokuta až 350 000 Kč. Většina dopravců tráví neúměrně mnoho času ručním stahováním dat přes USB rozhraní.

Lze se tomu však vyhnout a všechna data mít stažená automaticky, bez starostí a v pravidelných intervalech. S naším softwarem pro sledování vozidel máte k dispozici funkci dálkového stahování tachografu a karty řidiče, která stahuje data automaticky každý den, takže máte přehled o stažených tachografech i kartách řidičů a splníte tak svou zákonnou povinnost a vyhnete se pokutě.
2) Řiďte svou dopravu konečně efektivně a vydělejte více.

Víte právě teď, jaké jsou aktuální stavy Vašich řidičů? Jak dlouho mohou ještě řídit, kde právě jsou, zda stihnou nakládku bez další bezpečnostní přestávky či za jak dlouho musí začít denní odpočinek?

Všechny informace o řidičích Vám předložíme přehledně na jedné obrazovce, což dramatický zlepší efektivitu Vaší dopravy, obsloužíte více klientů a dispečink bude znát každičký detail z řidičova dne.3) Neučte se zákon, ohlídáme limity nařízení (ES) č. 561/2006 za Vás. Automatizovaně!

Evropská dohoda o práci osádek vozidel v mezinárodní silniční dopravě AETR, Nařízení 589/2006 Sb. a 561/2006 ES obsahují obrovské množství nařízení a požadavků. Vy už se je ale nemusíte učit nazpaměť. Veškeré limity ohlídáme za Vás!

Náš nejpokročilejší algoritmus pro analýzu dat z tachografů Vás upozorní, zda Vaši řidiči porušují některé z nařízení - zda dodržují bezpečnostní přestávky, neprodlužují dobu řízení apod. Jednotlivá porušení je možné reportovat v PDF, sepsat s řidičem vyrozumění a založit pro případnou kontrolu z úřadu.4) Zapomeňte na podnikovou kartu. Postaráme se o ní i Vaše povinnosti.

Paměťová karta podniku slouží dopravcům ke stahování dat z digitálního tachografu. Konkrétně k autorizaci provozovatele. Povinnost stahovat data z tachografu ale nemusí probíhat jen ručně tím, že se do přístroje vloží podniková paměťová karta a čtečka, do níž se data stáhnou.

Pokud zašlete podnikovou kartu k nám, stáhneme data z tachografů vozidel a karet řidičů na dálku za Vás! Karta bude pod kontrolou našich techniků a automaticky tak dojde ke splnění Vaší zákonné povinnosti.5) Digitalizujte svou firmu. Ušetřete čas a odbourejte zbytečnou práci.

Doba neúprosně letí a nikdo z nás už nechce věnovat čas zbytečné práci, zastaralým procesům, které jen otravují a nic nevydělají. Zejména, pokud to lze dělat lépe.

GPS Dozor je komplexní řešení správu vozových parků a sledování vozidel, které dokáže nahradit několik systémů a zastaralých procesů dohromady. Veškerá data máte z první ruky a získáte tak jedinečnou možnost odbourat spoustu zbytečné práce ve všech odděleních.

- Dispečink už nemusí volat řidičům kde jsou a jak dlouho mohou ještě řídit. Vše vidí okamžitě online.

- Technikům skončí otravné svolávání kamionů kvůli stažení dat a ještě otravnější obcházení vozidel se čtečkou v ruce

- Řidiče nemusí nikdo denně otravovat telefonáty, mohou odvést více výdělečné práce a nemusí se vracet na centrálu, když je potřeba stáhnout kartu řidiče

- Vedení uvidí veškeré prohřešky řidičů online kvůli kontrole z úřadů a 1 stisknutím vytisknou pro řidiče vyrozumění, aby si na to dal příště pozor. Nemusí tak zdlouhavě analyzovat data z tachografu a řešit nepříjemné situace s řidiči.


Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.