Tipy a zkušenosti 08. 03. 2021

8 problémů rozvozových firem a jejich řešení

Pokud provozujete rozvozovou službu, čelíte spoustě problémů. Některé prostě nemají řešení, na jiné však vyzrát můžete. Není to složité a ani drahé: peníze se vám totiž rychle vrátí.

Problémy, které popisujeme níže, mají řešení, které je efektivní, spolehlivé a hlavně prověřené nejen obecnými zkušenostmi velkých rozvážkových firem, ale konkrétními případy našich referencí, mezi které patří například Dáme jídlo, Alza.cz nebo Zásilkovna.

Tím řešením je systém pro sledování vozidel GPS Dozor. Pojďme se seznámit s jeho výhodami.Problém č. 1: Neznáte aktuální polohu vozidel a řidičů

Kontrola nad pohybem je u delivery služeb zásadní hned z několika důvodů: máte přehled, kde který řidič je, kudy jede a kdy bude na místě zavážky. Díky tomu máte informaci o výkonnosti (nebo jejímu opaku) u konkrétních lidí, ale také třeba víte, kdy je můžete čekat zpátky na základně a poslat na další rozvážku.

Pokud tuto informaci nemáte, jste slepí: nejenže nevíte, kde jsou konkrétní vozidla, ale nemáte ani přehled o tom, kolik jich je v terénu a kolik zrovna nejezdí. Vznikají prostoje, jezdí se neefektivně, ztrácíte čas, peníze… a zákazníky.

Řešení: Všechna vozidla vidíte v systému GPS Dozor „živě“ na jedné obrazovce s mapou. Přehled o aktuální situaci máte během vteřiny. A detailní informace o trase každého vozu po jednom kliknutí.
Problém č. 2: Nedostatek plánování a nízká optimalizace tras

Pokud nemáte dostatečná data nebo nevíte, jak se k nim postavit, můžete jezdit neefektivně. To samé platí v případě, že se trasy nedostatečně plánují a nebo si je volí řidiči víceméně podle nálady.

Řešení: Systém GPS Dozor schraňuje historické záznamy vašich jízd, takže je můžete zpětně analyzovat a optimalizovat. Zároveň ale na mapě vidíte i aktuální dopravní situaci, takže můžete v reálném čase navigovat řidiče z dispečinku třeba skrze zacpané centrum.

A pokud chcete plánovat na pokročilé úrovni, má náš systém propojení s optimalizačním softwarem Rinkai.Problém 3: Řidiči jezdí jako blázni a auta to odnášejí

Túrování motorů, styl brzda-plyn, rallye Obrubník-Retardér. To neznamená jen vyšší spotřebu paliva, ale také opotřebení motoru, tlumičů, brzd, zkrátka zbytečné výdaje na údržbu a servis aut. A to ani nemluvíme o ťukancích a škrábancích…

Pokud jezdí řidiči jako prase, vy za to platíte penězmi a reputací.

Řešení: Díky funkci Eco driving vidíte v našem systému hodnocení stylu jízdy jednotlivých řidičů. Víte, kdo často prudce brzdí, řeže zatáčky nebo vykazuje jinak nebezpečnou a agresivní jízdu.

Máte tak v ruce podklady pro důrazný pohovor s bezohlednými řidiči, ale také pro případné odměňování těch, kteří vám šetrnou jízdou šetří starosti. A už vůbec nemluvíme o úsporách na palivu a servisních nákladech…Problém č. 4: Krádeže paliva

Tankování služebních dodávek s sebou přináší pokušení ulít si trochu nafty do kanystru, nebo rovnou do nádrže soukromého auta, se kterým k benzínce přijela manželka. Stává se to a stojí vás to hodně peněz.

Řešení: Hlídání spotřeby je základní funkcí našeho systému. Krádeže paliva odhalí snadno, stačí jen automaticky importovat každé tankování z tankovacích karet, případně ho do systému vkládat manuálně. O zbytek se postará algoritmus, porovnávající reálnou spotřebu z palubního počítače vozidla s údaji o tankování.

Z našich bohatých zkušeností s touto problematikou vyplývá, že už jen informace o zavedení systému sledování vozidel zázračně sníží spotřebu vaší firemní flotily… A kdo si nedá pokoj ani poté, bude odhalen.Problém č. 5: Zákazníci neví, kde je jejich objednávka

Důsledný tracking zásilek včetně sledování jejich aktuální polohy se stává standardem, který zákazníci nejen vítají, ale postupně začínají dokonce vyžadovat.

Řešení: Není nic jednoduššího než v systému GPS Dozor nasdílet zákazníkovi polohu rozvážkového vozidla. Zákazník dostane přidanou hodnotu, kterou ocení. A rád se k vám vrátí.Problém č. 6: Údržba vozidel

Včasná údržba vozidel je alfou a omegou delivery businessu. Zapomínáte na servis, opravujete pozdě? Pak ale nemáte auto v pořádku. A když se takové auto porouchá? Nejezdíte!

Řešení: Včasný servis je potřeba hlídat. Systém GPS dozor si ho ohlídá za vás, pro každé vozidlo zvlášť. Upozorní vás na periodicky opakované servisní prohlídky, ale také si hlídá nájezdu vozidla a po určité sumě ujetých kilometrů vám dá vědět, že nastal čas na prohlídku. A také vám pohlídá termíny STK!
Problém č. 7: Krádeže a havárie

Jsou situace, které neovlivníte vy a mnohdy ani vaši řidiči. Bouračky jsou u rozvážkových služeb téměř denním chlebem. A občas taky nějaký chytrák skočí do nastartovaného auta a ujede kurýrovi před očima.

Řešení: Havárii ani krádeži náš systém zabránit neumí. Dokáže ale mírnit jejich dopady. U odcizeného vozidla můžete sledovat jeho aktuální polohu. A pokud využíváte pokročilejší GPS lokátor, můžete nechat vozidlo zastavit na dálku.

A pokud jde o nehody, při používání našeho systému můžete u některých pojišťoven dostat slevu na havarijní pojištění.Problém č. 8: Kniha jízd

Vypisovat knihu jízd u rozvážkové služby je tak trochu o duševní zdraví. Řidiči se s tím po dlouhé službě nechtějí párat a výdaje za účetní zpracování knihy jízd se časem také nasčítají.

Řešení: Elektronická kniha jízd je základní součástí našeho systému. Pro každý vůz se vyplňuje automaticky a její výpis je akceptován finančními úřady. Papírovou knihu jízd můžete pustit z hlavy.

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.