Tipy a zkušenosti 30. 11. 2015

Půjčujete auta? Ochraňte je pomocí GPS lokátoru

Zloději mají rádi auta z autopůjčoven. Žádné alarmy, tajné vypínače nebo zamknuté řadicí páky. Výtečník prostě dostane klíčky od vozu, odjede a už se nikdy nevrátí. Pokud je ale ve vozidle nainstalovaný GPS lokátor, bude se mu krást přeci jen mnohem hůře. Majitel autopůjčovny totiž bude moci sledovat jeho pohyb a s pomocí policie zloděje dopadnout.


Zabezpečení vozidel pro autopůjčovny není vůbec jednoduché. Běžné způsoby ochrany, jako je autoalarm, zamykání pedálů, volantu nebo převodovky, jsou v případě půjčovaných aut jen těžko použitelné. Ke slovu tak přicházejí technologie, které sice nezabrání s vozem odjet, ale umožní jeho sledování. A tuto možnost nabízí právě GPS lokátor. Malé zařízení namontované neviditelně pod palubní deskou auta přijímá signál od družic a pak data přeposílá na servery GPS Dozor. Odtud může uživatel pohodlně sledovat vozidlo v reálném čase na svém počítači, tabletu nebo chytrém mobilu – a to přímo na mapě ve speciální aplikaci dostupné přes internetový prohlížeč.


U GPS lokátoru lze nastavit interval zapisování polohy tak, aby se data odesílala každých třicet vteřin nebo dokonce i častěji, takže zloděj může při rychlé jízdě získat náskok maximálně několik set metrů. Ovšem každý řidič jednou zastaví. A jak ukazuje praxe, GPS lokátor dokáže zaskočit i zkušené zloděje. Nedávno se například díky tomuto zařízení podařilo odhalit celý srbský gang, který kradl auta v zahraničí a pak je rozebíral na náhradní díly. Celý článek naleznete zde.

Kromě zapisování polohy mívá ovšem GPS lokátor i další funkce, které přispívají k vyššímu zabezpečení vozu. Lze například nastavit možnost upozornění SMS nebo na e-mail, když auto opustí určitou oblast – např. když se ocitne za hranicemi republiky. Je také možné znemožnit nastartování vozu, pokud řidič nepřiloží speciální kartu.

Stoprocentně ochránit půjčené auto je sice stále utopie, ovšem GPS technologie představuje řešení, které pravděpodobnost dopadení zloděje výrazně zvyšuje. A díky své dostupné ceně a vzhledem k vysokému riziku odcizení se jedná o investici s velice rychlou návratností.


Podobné články

Daleko nedojeli: GPS lokátor zloděje vyděsil >> přejít na článek

GPS alarm je jednoduchá, ale účinná ochrana vašeho auta >> přejít na článek

Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.