Tipy a zkušenosti 30. 11. 2016

GPS lokátor v roli svědka pro pojišťovnu

Z korby kamionu prý cosi vypadlo a rozbilo čelní sklo auta. To alespoň tvrdila žena, která se domáhala vyplacení pojistné částky. Bylo to ale skutečně tak? GPS lokátor potvrdil, že ne. Tou dobou byl totiž zmíněný kamion úplně někde jinde. A pokus vyždímat z pojišťovny nějaký ten peníz zkrátka nevyšel.

Když pojišťovna oslovila přepravní firmu s tím, že jejich kamion způsobil škodu, majitel firmy chvíli váhal. Podle tvrzení řidičky mělo k nehodě dojít 15. května v jednu hodinu v Karviné, kdy sklo rozbil předmět padající z korby. Nehodu přitom žena nahlásila až po čtrnácti dnech. Také proto si majitel nebyl úplně jistý. Tou dobou tam jeho kamion opravdu mohl být.


Naštěstí byl ale v kamionu nainstalovaný GPS lokátor, který pravidelně vysílá zprávu o své poloze. Ta se pak zapisuje do našeho systému sledování vozidel. Majitel má díky tomu stálý přehled nejen o tom, kde jeho kamiony právě jsou, ale může si i prohlížet historii jejich pohybu. A pro nahlédnutí do systému přišla právě teď ta vhodná chvíle. Majitel firmy tak přišel na to, že jeho kamion se sice touto dobou pohyboval v dané oblasti, ale o celých 50 km dál, než bylo nahlášeno. Je systém sledování v pořádku? S touto otázkou se majitel pro jistotu obrátil na nás. A my jsme mohli jen potvrdit, že se systém nemýlí. Pak už stačilo jen pořídit výpis z aplikace, který pojišťovně posloužil jako důkaz.

GPS lokátor se tedy v tomto příběhu ocitl v roli svědka, a to zřejmě v případu pojistného podvodu. Ukázalo se tak, že tuto roli dokáže plnit více než dobře a ušetří tím nejen majiteli auta, ale i pojišťovně nemalé sumy.

Podobné články:Chcete se na něco zeptat?
Nebo zdarma otestovat naše řešení?

Nechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.