Tips and experience 08. 02. 2017

Asistenční psi už nemusí knihu jízd vyplňovat tlapkami

Obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky se věnuje chovu, předvýchově a výcviku asistenčních psů. Těžká práce, ale o to víc potřebná. Už jen najít vhodného psa vyžaduje trpělivost. A naučit ho být skutečně užitečným parťákem pro člověka s postižením stojí hodně práce.

Asistenční i vodící psi jako nenahraditelní pomocníci

Dobře vycvičený asistenční pes dokáže velmi pomoci lidem, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík. Stává se vlastně jejich prodlouženou rukou. Psi jsou ale výtečnými společníky také lidem s kombinovaným onemocněním nebo pacientům se záchvatovými onemocněními.

Pomocné tlapky necvičí jenom asistenční psy – tedy psí pomocníky. Zabývají se také přípravou vodících psů pro nevidomé. Pokud rozvineme přirovnání z předchozího odstavce, tito psi nejsou pouze prodlouženou rukou svých páníčků. Jsou doslova jejich očima.

GPS Dozor šetří čas i námahu

Jsme přesvědčeni, že práce, kterou Pomocné tlapky odvádějí, si zaslouží úctu a podporu. Proto jsme rádi, že i my můžeme lidem z Pomocných tlapek s něčím pomoci.

Pomocným tlapkám jsme věnovali GPS lokátory do vozidel a samozřejmě také přístup do našeho systému sledování vozidel GPS Dozor. Pracovníci organizace tak nemusí trávit čas takovými podružnostmi jako je vyplňování knihy jízd.

Do you want to ask us something?
Want to test our system for free?

Leave us your contact info, we'll get back to you.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.