Tips and experience 11. 12. 2014

Česká auta mizí na Slovensku, Ukrajině, nebo v Polsku. Krádež přes hranice může překazit GPS Alarm

Na východě naší republiky se auta kradou na export. Smutný primát má v tomto ohledu Slovensko, kam míří nejvíc kradených vozidel. Většinou jde o škodovky. Automobily z Mladé Boleslavi jsou zkrátka zlodějským evergreenem i u hranic..

Jak se bránit?

Snížit riziko krádeže můžete nyní také pomocí GPS Dozor Alarmu. Jde vlastně o kombinaci dvou produktů - autoalarmu a GPS lokátoru. Díky tomu je tohle zařízení úspěšným hlídačem. Disponuje totiž hned několika způsoby detekce nepravostí.

vibrační čidlo jako běžný alarm. Na rozdíl od obyčejného alarmu ale pozná pravého majitele vozu na dálku pomocí WiFi karty. Také hned odhalí neoprávněné nastartování a pohyb.

 

Alarm, který vám zavolá a ukáže polohu na mapě

Velkou výhodou GPS Dozor Alarmu je jeho schopnost s vámi komunikovat. Alarm na sebe zloděje neupozorňuje, nehouká ani nebliká. Místo toho vám sám zavolá na mobil a pošle SMS se zprávou, že s vaším vozem není něco v pořádku.

V případě, že je auto skutečně ukradené a dá se do pohybu, skrytý GPS lokátor neustále odesílá jeho polohu. Právoplatný majitel kradeného vozu tak může sledovat přímo na online mapě, kde se auto nachází.

I v případě, kdy zloději alarm vyřadí  z provozu, máte informaci o poslední známé poloze auta.

Zastavit kradené auto na dálku? Není problém

Nejvyšší model GPS Dozor Alarmu vás dokonce promění z pasivního pozorovatele krádeže v někoho, kdo dokáže razantně zasáhnout. Nabízí totiž funkci, umožňující zastavit kradené auto na dálku.

Stačí k tomu jeden příkaz. Auto se znehybní v momentě, kdy jede velmi nízkou rychlostí a nebo úplně stojí. A jakmile se takto zastaví, už ho nikdo kromě vás znovu nenastartuje.

Vozidlo lze také odstavit automaticky, pokud překročí vymezenou oblast pohybu. V případě v úvodu zmiňovaných přeshraničních krádeží by si majitel mohl snadno nastavit Českou republiku jako oblast, po jejímž opuštění se auto samo zastaví. Zloděj by pak daleko nedojel.

Další funkce, které váš autoalarm nemá

Skutečnost, že máte v autě GPS lokátor, můžete využít i jinak. Pokud jde o auto určené k podnikání, nemusíte se otravovat s knihou jízd - díky systému GPS Dozor se vám vypisuje automaticky.

Aplikace pro sledování vozidel se dá využít také ke hlídání spotřeby, zamezení černých jízd u služebních vozů nebo jako nástroj ke zlepšení efektivity jízdy. Podívejte se na náš systém Elektronická kniha jízd.

 

Do you want to ask us something?
Want to test our system for free?

Leave us your contact info, we'll get back to you.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.