Interesting events 02. 03. 2020

Na kolech na olympiádu: cestou do Tokia zdolají 16 000 kilometrů

Z kolébky olympijské myšlenky až do dění letních her v Tokiu. Na kolech. To je trasa dvou mladých mužů, kterou s námi můžete sledovat online.

Štefan a Jakub jsou zkušení bikepackeři. V minulosti už projezdili 19 zemí, přičemž jsou zvyklí cestovat rychle a nalehko na silničních nebo gravel kolech. Dlouhé denní nájezdy jim tedy nedělají problém.

Současná výzva je ale zatím ta největší, do které se kdy pustili. Odhodlali se k cestě až na Tokijskou letní olympiádu. Výprava jim potrvá 180 dní. Po silnicích i horských stezkách 2 kontinentů a 13 zemí ujedou celkem 16 000 kilometrů. Denně spálí 5000 kalorií. Spát budou v lehkých stanech, případně v hotelech.Už projeli Tureckem

Trasa vede přes takové země jako je Rusko, Turecko, Írán, Uzbekistán, Čína, Mongolsko nebo Turkmenistán. Cestou určitě nebude nouze o zajímavá setkání jak s různými druhy krajiny, tak s odlišnými kulturami.

Celá akce odstartovala 1. února v Athénách, kolébce řecké civilizace a rodišti olympijských ideálů. Dnes už má dvojice za zády celé Turecko a překročila hranice s Gruzií.Fandíme online

Abychom mohli Štefanovy a Jakubovy zážitky sdílet i my ostatní, vybavili jsme je trackerem GPS Dozor. Díky mapě umístěné na webu biketotokyo.com pak můžete sledovat jejich aktuální polohu. Obrazový doprovod kluci pravidelně servírují pomocí svého instagramového účtu BikeToTokio, který si určitě nenechte ujít.

Do you want to ask us something?
Want to test our system for free?

Leave us your contact info, we'll get back to you.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.