Interesting events 12. 09. 2014

Sledovali jsme balík na cestě z Bratislavy do Prahy. Urazil 850 kilometrů za 24 hodin

Ne, v titulku není překlep, zásilka poslaná kurýrní službou skutečně urazila 850 km namísto 328 km, které byste mezi Prahou a Bratislavou ujeli autem. A jak to víme? Do balíku jsme schovali GPS tracker.

Pokud jste někdy využili služeb kurýrních společností, určitě znáte službu sledování zásilky. Přepravce vám na svém webu ukáže, že balík právě opustil depo, nebo že do jiného depa zrovna dorazil. Jakou vzdálenost ale mezi depy nacestuje? To vám kurýr neprozradí.

Proto jsme do balíku ukryli GPS tracker. Malá krabička sleduje svou polohu pomocí GPS souřadnic a tyto údaje pravidelně odesílá svému majiteli. Díky ní jsme měli (téměř) celou cestu balíku jako na dlani, přesněji řečeno, na online mapě.

A nestačili jsme se divit. Balík z Bratislavy odletěl letadlem! A nikoli do Prahy, ale do Lipska, snad do nějaké třídicí centrály. Tam zásilku naložili na nákladní auto nebo kamion, odkud se dostala do depa v Chlumci a pak konečně do Prahy.

GPS tracker nám poskytnul zajímavá data. Vysílal celou dobu, kdy byl balík přepravován po zemi. Problém nastal na palubě letadla, kde silné stěny nákladového prostoru komunikaci spolehlivě odstínily. Samotnou dráhu letadla proto můžeme jenom odhadovat (i když předpokládáme, že žádné mezipřistání v Hondurasu se nekonalo), zato však máme hezké snímky obou letišť, odkud se nám balík ohlásil.

Letiště Bratislava

Letiště Lipsko

Celkem ujel náš sledovaný balík po zemi 350 kilometrů. Dalších 500 kilometrů strávil v letadle. Cesta trvala bezmála 24 hodin. Zdá se být k nevíře, že se něco takového kurýrní společnosti vyplatí. Vždyť autem by to celé trvalo asi 3 hodiny a ujeli bychom pouhých 328 kilometrů. A to jste ještě neviděli, co všechno balík najezdil po Praze!

Jestli ale něco přepravní společnosti zvládají, pak je to efektivní logistika. Přepravit každý den tisíce zásilek, neztratit přehled a uživit tu armádu zaměstnanců, to nebude samo sebou.V každém případě nám GPS sledování zásilky pomohlo odhalit něco málo ze zákulisí přepravních gigantů.

Zjistěte více informací o sledování zásilek pomocí GPS trackeru.

 

Do you want to ask us something?
Want to test our system for free?

Leave us your contact info, we'll get back to you.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.