Video Tutorials 07. 11. 2023

Video návody: Úvodní obrazovka a Kniha jízd

Rádi bychom vám představili přehled funkcí naší úvodní obrazovky a knihy jízd v jednoduchých video návodech.


Funkce úvodní obrazovky

Úvodní obrazovka poskytuje rychlý a jasný přehled o všech vozidlech. Obrazovka je rozdělená na 2 části: na levé straně vidíte seznam vozidel, na pravé straně pak mapu se současnou polohou všech vozidel.

Obě části obrazovky spolu interagují. Při kliknutí na vozidlo v seznamu se zvýrazní jeho poloha na mapě. Funguje to také obráceně: kliknutí na mapu zvýrazní jeho záznam v seznamu.

Kliknutí na ikonku modrého terčíku vám vybrané vozidlo přiblíží na mapě, takže vidíte jeho polohu a trasu ve větším detailu. Bílý terčík nad seznamem vozidel vás vrátí zpět na obecný přehled všech vozidel.

Pomocí dělící lišty můžete obě strany rozšířit nebo naopak zúžit.

Další funkcí na hlavní obrazovce je určení vzdálenosti vozidla k bodu na mapě. Cílový bod označíte přetažením vlaječky. K tomuto bodu se poté vypočítá vzdálenost všech aut na mapě, včetně času dojezdu dle aktuální dopravní situace. Vybranou trasu můžete jedním kliknutím zobrazit přímo v Mapách Google.


Interaktivní kniha jízd

Kniha jízd zobrazuje detailní informace o jízdách daného vozidla.

U záznamů vozidla vidíte kalendář. Výběrem určitého časového úseku zobrazíte jízdy, které vozidlo absolvovalo v tomto období.

Jízdy se zobrazí také na mapě. Pomocí checkboxu u jednotlivých jízd můžete ovlivnit, které jízdy chcete na mapě vidět.

Pomocí ikony modrého terčíku si vybranou jízdu můžete detailně prohlédnout. Záznam na mapě se přiblíží a trasa se zvýrazní.

Kliknutím na tlačítko “Detaily” zobrazíte podrobnosti o vybrané jízdě. Zde si můžete průběh jízdy přehrát požadovanou rychlostí. Záznam lze pozastavit pomocí pauzy. U vozidla pak vidíte polohu, rychlost, či vzdálenost od začátku i konce jízdy.

Pod tlačítky přehrávání vidíte také StreetView záběr z dané polohy na mapě. Máte tak přibližnou představu, co v těchto místech viděl řidič vozidla. Stejně, jako na obrázku níže.

GPS Dozor - náhled jízdy

Do you want to ask us something?
Want to test our system for free?

Leave us your contact info, we'll get back to you.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.