Tips and experience 26. 08. 2019

5 situací, kdy se vám satelitní sledování opravdu vyplatí

Využití IT a moderních technologií prý přináší úspory času i nákladů. Aspoň to tvrdí jejich výrobci. Jak je to se satelitním sledováním vozidel? Přinášíme 5 konkrétních situací, kdy vám GPS sledování opravdu ušetří peníze.


Pojďme tedy rovnou k věci: Co tedy umí GPS sledování?


1. Odhalí krádeže paliva

Zloděje pohonných hmot odhalí satelitní sledování v řádu dní. Systém totiž sleduje spotřebu v poměru k ujeté vzdálenosti a modelu vozidla. Pokud něco nesedí, umí vás na to rychle upozornit.

Zaměstnanec, který při tankování do služebního auta bokem načepuje nějaký ten kanystr (nebo rovnou celou nádrž přistaveného soukromého auta), to má zkrátka spočítané.

V praxi to ale funguje dokonce ještě rychleji: klienti, kteří zavedli náš systém do svých vozidel nám hlásí, že krádeže paliva ustanou už v okamžiku, kdy se zaměstnanci dozvědí, že spotřeba se monitoruje.


2. Upozorní na nehospodárnou jízdu

Vaši řidiči nemusí hned krást, aby vám způsobovali zvýšené náklady a vrásky na čele. Stačí, když jezdí jako prase.

Tůrování motoru, překračování rychlosti, rallye přes retardéry, to všechno znamená začarovaný kruh plýtvání pohonnými hmotami, nadměrného opotřebení vozidla a jeho nákladnější servisování (a tedy nárůst doby, kdy na sebe auto nevydělává a jen stojí peníze).

Náš systém pro sledování vozidel vám už v základní verzi dá vědět, pokud řidiči překračují povolené rychlosti. Pokročilé sledování stylu jízdy jde ještě mnohem dál: zaznamenává prudkou akceleraci a brzdění, “řezání” zatáček a další parametry agresivní jízdy. Záznam takové jízdy umí také graficky ztvárnit přímo na mapě.


3. Vypíše vám knihu jízd

Kniha jízd se díky satelitnímu sledování vypisuje automaticky. A naprosto přesně. Nemusí ji nikdo kontrolovat ani opravovat, prostě ji máte v systému a kdykoli ji můžete předat finančáku.

Konec otravného vypisování a administrativy znamená v důsledku mnoho ušetřených pracovních hodin, které mohou zaměstnanci využít k tomu, k čemu jsou určené. Ke skutečné práci.4. Ušetří vám spoustu času

To, že čas jsou peníze, sem snad ani nemusíme psát. Jako podnikatelé to přece víte nejlíp.

Systém pro sledování vozidel umí ušetřit spoustu času stráveného administrativou a správou vozového parku. Kromě výše uvedené knihy jízd třeba sám hlídá termíny servisních prohlídek nebo emisí.

Protože schraňuje všechny údaje o provozu vozidel na jednom místě, je práce s ním rychlá.

A pro logistiku je to naprosto nedocenitelný pomocník. Zjištění, kde se které vozidlo právě nachází, za jak dlouho dorazí do cíle, případně navedení na správnou trasu přes telefon díky online mapě - to vše je hračka.5. Vylepší zabezpečení vašich vozidel

Satelitní sledování se vyplatí také díky lepšímu zabezpečení vozidel.

Už standardní GPS lokátor ve voze pro vás může znamenat úsporu na havarijním pojištění díky možnosti najít kradený vůz na dálku nebo vás upozorní, když se automobil pohybuje mimo určenou oblast nebo denní dobu.

Nadstavbová řešení pak umí třeba oznámit nepovolenou manipulaci s vozem, například vniknutí do vozu, jeho nastartování a pohyb. Umí ale také kradené auto na dálku přímo zastavit. 


Do you want to ask us something?
Want to test our system for free?

Leave us your contact info, we'll get back to you.

Ebook zdarma

Opouštíte nás, aniž byste si přečetli 10 tipů, jak ušetřit na správě vozového parku?

Zanechte nám svůj e-mail a my vám zašleme e-book na pozdější čtení.